Tarnowianki kończą rok zwycięstwem z BlueSoft Mazovią

30.12.2018

Tarnowianki we wczorajszym spotkaniu pewnie pokonały BlueSoft Mazovie Warszawę 3:0 (25:20, 25:15, 25:17). Grupa Azoty PWSZ rozpoczęła mecz w składzie: Paulina Bałdyga, Joanna Sikorska, Magdalena Jurczyk, Maja Grodzka, Magdalena Szabó, Paulina Głaz oraz Klaudia Grzelak.

Pierwszą partię rozpoczęła zagrywką Paulina Bałdyga. W kontrze świetnie z drugiej linii zaatakowała Głaz. Nieporozumienia po stronie tarnowianek doprowadziły do utraty dwóch punktów i Mazovia wysunęła się na prowadzenie (1:2). Następnie skutecznie z prawej strony odpowiedziała Magda Szabó, ale chwilę później zepsuła zagrywkę (3:2). W kolejnej akcji dobrym atakiem ze środka popisała się Magda Jurczyk (3:3). Początek tej partii był zacięty. Skutecznie w drużynie z Warszawy punktowała Kowalska. Błędy w ataku tarnowianek sprawiły, że Mazovia wyszła na prowadzenie (6:9). Wówczas o czas poprosił Michał Betleja. Po przerwie złą passę przerwał atak Sikorskiej (7:10). W następnej akcji piłkę przechodzącą wykorzystała Szabó. Drużyna z Warszawy utrzymywała prowadzenie do stanu 9:12, jednak seria dobrych zagrywek Szabó i skutecznie przeprowadzone kontry przez siatkarki z Tarnowa, doprowadziły do wyniku 14:12. Wtedy o czas dla swojej drużyny poprosił trener BlueSoftu. Po przerwie pomyliła się na prawej stronie Magda Orlicka (15:12), w kolejnej akcji skończyła piłkę przechodząca Sikorska (16:12). Wyrwa zdobyła dla swojej drużyny 13 punkt kiwką za blok. Przy wyniku 17:13 trener Warszawy poprosił o drugi czas. Po niej świetnie w bloku pracowały: Maja Grodzka i Paulina Głaz (18:13). Przy stanie 20:17 Patrycja Wyrwa skutecznie zaatakowała na lewej stronie. Chwilę później piłkę w aut posłała Kowalska (21:18). Na boisku pojawiła się Gabriela Mazur. Szymańska zepsuła serwis (22:19). Błąd w ataku popełniła środkowa z Warszawy, a w następnej akcji skutecznie zaatakowała Sikorska (24:19). Przepiórka popisała się kiwką z drugiej piłki (24:20), jednak seta zakończyła Joanna Sikorska na lewym skrzydle (25:20).

Pierwszy punkt w drugim secie blokiem zdobyła Mazovia. W następnej akcji skutecznie zaatakowała Sikorska (1:1). Warszawa wysunęła się na prowadzenie (2:4). 3 punkt dla Grupy Azoty PWSZ zdobyła Paulina Głaz. Później piłkę przechodzącą wykorzystała Szabó (4:4). Magda Orlicka skutecznie zaatakowała z lewego skrzydła (4:5). Kowalska popisała się asem serwisowym i tym samym dała swojej drużynie prowadzenie 4:6. Zawodniczki z Warszawy dotknęły siatki (5:6). BlueSoft popełnił 2 błędy z rzędu i trener tej drużyny poprosił o czas przy stanie 8:7. Po przerwie Paulina Bałdyga posłała zagrywkę w aut (8:8). Chwilę później ten sam błąd popełniła Ola Szymańska (9:8). Do remisu doprowadził atak z obejścia Olivii Koffie. W odpowiedzi świetnie ze środka Magda Jurczyk. Tarnowianki wysunęły się na prowadzenie 12:9. 10 punkt zdobyła mocnym atakiem Koffie. Plac gry opuściła Maja Grodzka, a w jej miejsce pojawiła się Magdalena Pytel. Przy stanie 16:13 dla Grupy Azoty PWSZ Tarnów poprosił o czas trener BlueSoftu. Po przerwie w aut zaatakowała Szymańska, za którą chwilę później weszła do gry Marcelina Nowak. Świetne zagrywki Magdy Pytel utrudniały wyprowadzenie akcji warszawiankom. W szeregach Mazovii przeprowadzono podwójną zmianę, na boisku pojawiły się: Magda Karpińska i Garbiela Mazur (19:13). Magda Jurczyk i Paulina Bałdyga zatrzymały atak Mazur (20:13). W następnej akcji przebiła się przez blok Orlicka i zdobyła 14 punkt. Tarnowianki pewnie zmierzały do wygranej w tej partii. Skutecznie punktowała Sikorska, a pojedynczym blokiem popisała się Szabó (23:14). Skończyła tę partię Magda Jurczyk pewnym atakiem ze środka (25:15).

Trzecią partię rozpoczęła zagrywką Paulina Bałdyga, od razu w kontrze ze środka zapunktowała Magda Jurczyk. Pierwszy punkt dla Mazovii zdobyła Kowalska atakiem z drugiej linii. W następnej akcji tarnowianki zagrały przesuniętą krótką (2:1). Chwilę później w środek boiska kiwnęła Marcelina Nowak, podobnym zagraniem odpowiedziała Głaz (3:3). Następnie skutecznie ze skrzydła zaatakowała Sikorska (4:3). Piąty punkt dla Tarnowa zdobyła zagrywką Magda Jurczyk. Przy stanie 6:3 o czas poprosił trener BlueSoftu. Przy stanie 10:7 warszawianki miały problem z przyjęciem zagrywki, co wykorzystał zespół z Małopolski, dobrze ustawiając blok i skutecznie wyprowadzając kontry (12:7). Drugą przerwę wziął trener Mazovii. Po niej nie przebiła się ze środka Koffie, w następnej akcji punkt zdobyła Wyrwa (13:8). Pomyliła się z prawego skrzydła Kowalska. W ataku skutecznie grała Sikorska i Jurczyk (16:9). W związku z urazem Pauliny Głaz na boisku pojawiła się Marcelina Gliniecka. Tarnowianki cały czas utrzymywały sporą przewagę punktową w tym secie. Magda Pytel dwukrotnie blokowała Koffie (20:12). W następnej akcji pomyliła się w ataku Kowalska. Przy stanie 22:14 przebiła się przez blok Patrycja Wyrwa, a asem serwisowym popisała się Orlicka (22:16). W odpowiedzi skończyła atak z obejścia Pytel, chwilę później posłała zagrywkę do linii i zdobyła bezpośredni punkt (24:16). Mecz zakończyła Magda Jurczyk, która została wybrana MVP całego spotkania.

Tekst: Aleksandra Kaczyńska