MKS MOS Wieliczka lepszy od Jedynki w meczu juniorek

12.11.2012

Po sobotnim zwycięstwie seniorek PKCH PWSZ Tarnów nad MKS MOS Wieliczka, w niedzielę w meczu ligowym spotkały się juniorki obu klubów. W pojedynku rozgrywanym w Wieliczce niestety lepsze okazały się gospodynie, które po ciekawym i wyrównanym pojedynku pokonały podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby 3:0.

W pierwszych dwóch setach spotkania oba zespoły toczyły ze sobą wyrównaną, ładną i stojącą na wysokim poziomie walkę. W obu tarnowianki długo prowadziły, jednak później do głosu dochodził MKS MOS. W pierwszej partii o zwycięstwie gospodyń 25:22 zadecydowała dopiero końcówka. Szczególnie zacięty i emocjonujący był jednak drugi set, który rozstrzygnął się dopiero w grze na przewagi. Lepszy okazał się w nim jednak MKS MOS, który zwyciężył 29:27. Po nieszczęśliwie przegranej partii, w trzeciej części meczu tarnowianki zagrały już słabiej ulegając 18:25, jednak za cały mecz naszym młodym zawodniczkom z pewnością należą się gratulacje za stworzenie pięknego widowiska w meczu z jednym z faworytów ligi.

MKS MOS Wieliczka – Jedynka Tarnów 3:0 (25:22, 29:27, 25:18)

Jedynka: Joanna Tadel, Weronika Wyroba, Barbara Gębiś, Justyna Słomska, Joanna Ryczek, Magdalena Szczurek, Monika Cichoń, Katarzyna Borczuch, Kinga Plebanek, Magdalena Sobol, Agnieszka Kozioł.