Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Weekend spotkań tarnowsko-wielickich

08.11.2012

W najbliższy weekend naszym drużynom aż dwukrotnie przyjdzie rywalizować z zespołami MKS MOS Wieliczka. W sobotę w hali TOSiR w Tarnowie siatkarki PKCH PWSZ podejmować będą seniorki tego klubu, z kolei dzień później w Wieliczce spotkają się juniorki UKS Jedynki i MKS MOS.

 

Faworytkami spotkania w 2. Lidze wydają się być tarnowianki, które po nieudanym początku sezonu wyraźnie złapały wiatr w żagle i dzięki ostatnim zwycięstwom awansowały na 5. miejsce w tabeli. MKS MOS Wieliczka z pewnością nie będzie jednak łatwym rywalem dla naszej drużyny. Mające zaledwie jeden punkt mniej w tabeli siatkarki tego klubu wygrały swoje trzy ostatnie pojedynki i w meczu w Tarnowie z pewnością będą chciały kontynuować tą serię. Tarnowianki zrobią jednak wszystko by do tego nie dopuścić, tym bardziej, że pojedynek ten ma duże znaczenie dla układu tabeli. Ewentualne zwycięstwo PKCH PWSZ umocni nasz zespół w pierwszej piątce ligi i pozwoli uzyskać kilkupunktową przewagę nad pozostałymi drużynami. Zapowiada się więc niezwykle ciekawy pojedynek, na który wszystkich gorąco zapraszamy. Początek w sobotę o godzinie 18 w hali TOSiR w Tarnowie.

 

W niedzielnym spotkaniu juniorek obu klubów faworytkami wydają się być zawodniczki z Wieliczki, za którymi przemawia atut własnej hali. Młode tarnowianki pokazały już jednak, że stać je na wiele, dlatego liczymy na ich udany występ i kto wie czy nie zwycięstwo w tym spotkaniu. W dotychczasowych meczach w obecnym sezonie zarówno UKS Jedynka, jak i MKS MOS odniosły jedno zwycięstwo i doznały jednej porażki. Co ciekawe obie drużyny porażki tej doznały w meczach z Sandecją Nowy Sącz. Pokazuje to, że potencjał obu zespołów jest wyrównany, dlatego podobnie jak w meczu 2. Ligi, tak i tutaj ciekawej walki na parkiecie nie powinno zabraknąć. Pojedynek ten rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11 w hali przy ulicy Piłsudskiego 20 w Wieliczce.