Inauguracyjna wygrana siatkarek z Tarnowa

02.10.2018

GRUPA AZOTY PWSZ Tarnów podejmowała na własnym parkiecie Joker Świecie. Ku zdziwieniu kibiców w pierwszej partii rywalki tarnowskich siatkarek przeważały w grze na siatce i straszyły dobrą zagrywką. To też zespół ze Świecia pierwszą odsłonę tego sezonu rozstrzygnął na własną korzyść wygrywając 25:22. W kolejnym secie, tarnowski zespół przeszedł swoistą metamorfozę. Punkty zdobyte blokiem czy też skuteczną zagrywką, pozwoliły po wygraniu seta 25:20 na wyrównanie stanu rywalizacji. W trzeciej partii bardzo wyrównanej, tarnowianki rozstrzygnęły ją na swoją korzyść, wygrywając na przewagi 26:24. Czwarta odsłona tej rywalizacji to już zupełna dominacja tarnowskiej drużyny na parkiecie, która deklasuje zespół ze Świecia, pozwalając im zdobyć zaledwie 14 punktów.

Tekst: Grzegorz Golec

Zdjęcia: Tomasz Schenk