Pięciosetowy pojedynek zakończony happy endem dla tarnowskich siatkarek

11.10.2018

GRUPA AZOTY PWSZ pokonała Karpaty Krosno. Drużyna trenera Michała Betlei wystąpiła bez atakującej Magdaleny Szabó oraz libero Aleksandry Kaczyńskiej, za to zastępującą tą ostatnią Aleksandrą Guzikiewicz. Po wygranym pierwszym secie, w kolejnych dwóch partiach słaba gra tarnowianek w odbiorze i na siatce skutkuje wygranymi krośnianek. Jednak sygnał do ataku dały wprowadzone na parkiet w czwartym secie Marcelina Gliniecka oraz Sabina Podlasek. Najpierw doprowadziły do remisu w spotkaniu, a w piątej odsłonie tej rywalizacji z niekorzystnego wyniku odwróciły losy spotkania. Bo zespół z Krosna dobrze rozpoczął finalną partię rywalizacji, prowadził już nawet 4:1, jednak udana seria zagrywek Podlasek, wyprowadziła tarnowianki na prowadzenie i wygraną w tie-breaku 15:12 i w całym spotkaniu 3:2.

Tekst: Grzegorz Golec