GRUPA AZOTY PWSZ Tarnów górą w stolicy

15.10.2018

GRUPA AZOTY PWSZ wyjechała do Warszawy, gdzie zmierzyła się z beniaminkiem pierwszej ligi Mazovią BlueSoft. Drużyna z Małopolski w tym spotkaniu po raz kolejny musiała sobie radzić bez kontuzjowanych Aleksandry Kaczyńskiej oraz Magdaleny Szabó. Ich brak widoczny był w pierwszym secie, który skończył się wygraną warszawianek 25:19. W drugiej odsłonie tego spotkania tarnowianki rewelacyjnie zagrały blokiem, lepiej funkcjonował odbiór i zagrywka. Ostatecznie udało się doprowadzić do remisu. W kolejnych dwóch wyrównanych partiach, górę wzięło doświadczenie pierwszoligowe. W trzecim secie długo utrzymywał się remis, ale w końcowych fragmentach meczu warszawianki miały kłopot z przebiciem się przez blok tarnowianek. To też ta partia zakończyła się wygraną GRUPA AZOTY PWSZ 25:22. W czwartym secie dużo błędów po obu stronach, jednak w połowie partii tarnowianki zyskały kilku punktową przewagę, którą nie oddały do końca wygrywając 25:21 i całe spotkanie 3:1.

Tekst: Grzegorz Golec