Pięciosetowa wygrana GRUPY AZOTY PWSZ Tarnów

05.11.2018

Na parkietach siatkówki kobiet, w pierwszej lidze rozegrano siódmą serie spotkań. GRUPA AZOTY PWSZ Tarnów podejmowała na własnym parkiecie zespół Budowlanych Toruń.

W pierwszym secie bardzo szybkie zwycięstwo 25:17 nie zapowiadało dalszych emocji. Już w drugiej odsłonie tego spotkania rywalki poprawiły odbiór i grę na siatce i poskutkowało to doprowadzeniem do remisu po wygranym secie na przewagi 27:25. W kolejnej partii tarnowianki nadal nie mogły znaleźć sposobu na dobrze grające torunianki, które odnosząc sukces 25:22 prowadziły w spotkaniu 2:1. W czwartym secie tarnowski atak znów siał spustoszenie w szeregach rywalek, które nie miały sposobu na zakończenie spotkania w tej partii. Padła ona łupem tarnowianek, które wygrały ja 25:20. W tie-breku szybkie prowadzenie tarnowskiego zespołu 8:3, jednak chwilę później rozluźnienie po zmianie stron doprowadziło do remisu. Jednak końcowe fragmenty meczu znów z korzyścią dla miejscowych, które wygrywają 15:13 i całe spotkanie 3:2.

Tekst: Grzegorz Golec