Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

GRUPA AZOTY PWSZ Tarnów wygrywa w stolicy

19.11.2018

W pierwszej lidze siatkówki kobiet GRUPA AZOTY PWSZ Tarnów rozgrywała swój pojedynek w Warszawie z miejscową Wisłą. 

Gospodynie przystąpiły do starcia po dwóch przykrych porażkach. Teraz zmierzyły się z kolejnym trudnym rywalem, ale długo prezentowały się lepiej niż w poprzednich występach. W pierwszej odsłonie większość elementów funkcjonowała dobrze, choć początek nie był udany. Wisła szybko uporządkowała grę i pewnie zwyciężyła 25:19. W kolejnej partii długo wszystko wyglądało pozytywnie. Po ataku dobrze spisującej się Katarzyny Marcyniuk warszawianki wygrywały 14:12. Wtedy o czas poprosił trener Michał Betleja. Po nim tarnowianki zdobyły pięć kolejnych punktów. Ta przewaga okazała się kluczowa. Tarnowianki spokojnie ją utrzymywały, a potem jeszcze powiększyły i wygrały tę partię 25:19.

Trzeci set był niezwykle zacięty w jego drugiej części. Wcześniej po ataku Anny Lewandowskiej stołeczne prowadziły już 13:8, a potem po zbiciu Żanety Baran 14:9. Przyjezdne nie zwątpiły. Walczyły dzielnie i odrabiały sukcesywnie straty. Po ataku Marceliny Glinieckiej był remis 20:20. Potem po punkcie Magdaleny Szabo zespół z Tarnowa miał piłkę setową 24:23. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wzięły Mikołajewska i Marcyniuk, dając wygraną 26:24. Kluczowa była kolejna odsłona. Znów walka była zacięta. Po ataku Joanny Sikorskiej siatkarki z Tarnowa prowadziły 21:20. Wiślaczki super zareagowały. Jeden błąd i potem trzy udane akcje z rzędu Marcyniuk sprawiły, że miejscowe miały trzy piłki meczowe. To było zbyt mało. Joanna Sikorska i była zawodniczka Wisły Magdalena Jurczyk doprowadziły do remisu 24:24. Za chwilę Lewandowska dobrze zaatakowała z środka i pojawiła się czwarta szansa na zwycięstwo. Nie udało się. Rywalki za sprawą świetnej tego dnia Sikorskiej oraz Magdaleny Pytel wygrały 27:25.

Tie-break ponownie w tym sezonie był bardzo słaby w wykonaniu Wisły. Sikorska i Szabo siały spustoszenie. Ostatecznie ta część meczu dla GRUPY AZOTY PWSZ po wygranej 15:11, tarnowianki wygrywają całe spotkanie 3:2.

 

 

 

Tekst: Grzegorz Golec

Zdjęcie: Tomasz Schenk