Lider z Wieliczki poskromiony przez tarnowskie siatkarki

26.11.2018

W pierwszej lidze siatkówki kobiet w 11 kolejce spotkań doszło do Derbów Małopolski. Na parkiecie tarnowskiej hali GRUPA AZOTY PWSZ podejmowała lidera tabeli 7R Solną Wieliczka.

Rywalki kroczące od zwycięstwa do zwycięstwa, w tym sezonie w dotychczasowych grach straciły zaledwie sześć setów. Z kolei tarnowskie siatkarki od pechowej przegranej przed własną publicznością z Szóstką Mielec, nie zaznały porażki, a swoje rywalki pokonywały nawet po pięciosetowej walce. Pierwsza partia rywalizacji tarnowianek z wieliczankami pokazała, że siatkarki z miasta soli nie będą miały łatwo. Już w pierwszych akcjach spotkania, gospodynie siały popłoch swoimi zagrywkami, a wieliczankom trudno było się przebić przez tarnowski blok. To też pierwszą partię gospodynie wygrały 25:20.

W drugim secie walka była wyrównana. Obie drużyny zdobywały punkty seriami, by po chwili je tracić. Więcej zimnej krwi zachowały gospodynie które w decydującym momencie tej partii doprowadziły do remisu i odskoczyły na dwa punkty. Ale ta część meczu została rozstrzygnięta na przewagi, na korzyść tarnowskiej drużyny 26:24. W trzecim secie początek bardzo wyrównany, jednak z czasem błędy wieliczanek pozwoliły zakończyć tę rywalizację wygraną miejscowych siatkarek 25:19 i w całym spotkaniu 3:0.

Tekst: Grzegorz Golec