Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Porażka GRUPY AZOTY PWSZ Tarnów w Poznaniu

04.12.2018

GRUPA AZOTY PWSZ Tarnów wyjechała w 12.kolejce pierwszej ligi do Wielkopolski, gdzie w Poznaniu zagrały z liderem Enea Energetykiem.

Gospodynie mecz z tarnowiankami rozpoczęły nie najlepiej. To tarnowianki toczyły walkę punkt za punkt. Emocje w secie otwarcia zaczęły się psuć od stanu 16:13 dla siatkarek z Małopolski. W końcówce tarnowianki zaczęły się mylić seriami. W efekcie końcówka seta była mocno zacięta z korzyścią dla GRUPY AZOTY PWSZ, które wygrały 28:26. W drugiej partii wyraźne podrażnione zawodniczki ze stolicy Wielkopolski bardzo ostro wzięły się do pracy. Walka punkt za punkt trwała w zasadzie tylko do stanu 7:7. Potem seria błędów w ataku i obronie wykorzystały poznanianki, które prowadziły 16:10. Czas wzięty przez trenera Michała Betleję nic nie wniósł i Enea Energetyk wyrównał stan spotkania wygrywając drugą odsłonę tego meczu 25:19.

Trzeci i czwarty set tej rywalizacji przebiegały pewnie pod dyktando miejscowych. Problemy z pierwszej partii zostały zapomniane, a podopieczne trenera Marcina Patyka świetnie spisywały się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ostatecznie w trzeciej partii poznanianki wygrały do 19, a w czwartej do 22. Porażka tarnowianek w Poznaniu 1:3, po serii wygranych zepchnęła GRUPĘ AZOTY PWSZ na piąte miejsce w tabeli.

 

 

 

 

 

 

 

Tekst: Grzegorz Golec

Zdjęcie: Tomasz Schenk