RDN o meczu w Świeciu

11.12.2018

W pierwszej lidze siatkówki kobiet ruszyła druga runda spotkań. GRUPA AZOTY PWSZ Tarnów wyjechała do Świecia, gdzie rywalizowała z miejscową drużyna Jokera.

Od samego początku pierwszego seta ton wydarzeniom na boisku nadawały siatkarki trenera Michała Betlei. Najpierw serią zagrywek popisała się Magdalena Jurczyk, potem Joanna Sikorska i było 8:3 dla tarnowianek. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Marcina Wojtowicza na niewiele się zdała, ekipa z Małopolski dyktowała warunki gry na boisku. Set miał jednostronny przebieg. Punktowy blok Joanny Sikorskiej sprawił, że przyjezdne wygrały 25:16 i prowadziły 1:0.

W drugiej partii na początku prowadziły gospodynie po skutecznych akcjach w wykonaniu Pauliny Majkowskiej. Tarnowianki szybko odzyskały formę prezentowaną w pierwszym secie i po serii błędów własnych świecianek to one prowadziły 7:4. Po serii zagrywek siatkarek gospodarzy, Joker prowadził 17:13. Do stanu 20:20 toczyła się gra punkt za punkt, po czym swoja wyższość udokumentowały świecianki. Błąd własny podopiecznych trenera Betlei sprawił, ze Joker wygrał tą część meczu i doprowadził do remisu w całym spotkaniu.

W trzeciej partii gospodynie nie dawały za wygraną i raz za razem skutecznie grały w ataku. Wynik przez dłuższy czas oscylował wokół remisu. Nie do zatrzymania w ataku była Oliwia Sieradzka, która w końcówce seta była bezbłędna. Punktowe zbicie tej siatkarki dało Jokerowi zwycięstwo w tym secie 25:23 i prowadzenie w całym spotkaniu 2:1.

W ostatniej odsłonie tego pojedynku gospodynie poszły za ciosem i po serii ataków prowadziły 4:0. Tarnowianki miały problemy z przyjęciem i były w odwrocie. Napędzone gospodynie w końcówce seta nie popełniły błędów własnych czego nie można powiedzieć o drużynie z Tarnowa, która przegrała tę partię meczu 22:25 i całe spotkanie 1:3.

Tekst: Grzegorz Golec