Udany rewanż GRUPY AZOTY PWSZ Tarnów

15.12.2018

W ostatnim przedświątecznym meczu na własnej hali, siatkarki z Tarnowa pewnie pokonały zespół z Gliwic 3:0 (25:19, 25:23, 25:22). W pierwszej rundzie to tarnowianki musiały uznać wyższość rywalek. Przegrały wówczas 3:1.

Początek pierwszego seta był wyrównany, skutecznie ze środka atakowała Jurczyk, w odpowiedzi obiła blok Wawrzyniak. Tarnowianki stopniowo budowały przewagę, wysuwając się na prowadzenie 6:4. Następnie dobre ataki skrzydłowych GRUPY AZOTY PWSZ Tarnów doprowadziły do wyniku 11:6. Zagrywki Magdaleny Szabó odrzucały gliwiczanki od siatki. Rywalki przerwały serię skutecznymi blokami. Przy stanie 18:10 Wojciech Czapla poprosił o czas, jednak gospodynie zbliżały się do pewnej wygranej w tym secie. W polu serwisowym nie zawodziła Sikorska. Ośmiopunktowa przewaga utrzymywała się do 23 punktu (23:15). Wtedy tarnowianki popełniły błąd ustawienia, dobrze spisywała się Osadczuk. Zespół z Gliwic obronił pierwszą piłkę setową, jednak chwilę później 25 punkt zdobyła ze środka Magdalena Jurczyk.

Gliwiczanki rozpoczęły drugiego seta od prowadzenia 5:3. Następnie zaczęły popełniać błędy i na tablicy wyników pojawił się remis (5:5).  Rywalki dobrze spisywały się na zagrywce i w bloku. Przy stanie 10:7, trener GRUPY AZOTY PWSZ Tarnów Michał Betleja poprosił o czas. Po przerwie gospodynie zaczęły odrabiać straty. Na siatce dobrze spisywała się Maja Grodzka, jednak środkowe z Gliwic (Sylwia Pelc i Osadczuk) wzięły na siebie ciężar gry i doprowadziły do stanu 12:9. Mocne zagrywki Stroińskiej sprawiły kłopot tarnowiankom. Zespół z Gliwic w pewnym momencie miał czteropunktową przewagę. Michał Betleja wziął drugi czas. Po nim GRUPA AZOTY PWSZ Tarnów zaczęła odrabiać straty. Klaudia Grzelak i Magda Szabó świetnie spisywały się w ataku. Szabó zdobyła 3 punkty z rzędu i tym samym doprowadziła do remisu (19:19). Końcówka seta była zacięta. Przy stanie 23:23, gospodynie skutecznie zaatakowały, następnie Maja Grodzka z Joanną Sikorską zatrzymały Ciesielczyk w ataku i tym samym zakończyły tę partię.

Trzeci set rozpoczął się od remisu 4:4. Jednak z każdą kolejną akcją GRUPA AZOTY PWSZ Tarnów zwiększała swoją przewagę i dominowała w każdym elemencie. Przy stanie 10:6 dla Tarnowa, Wojciech Czapla poprosił o czas. Wtedy gliwiczanki zaczęły odrabiać starty, skutecznie blokowały i wyprowadzały kontry. Klaudia Grzelak cały czas dobrze spisywała się w ataku. Przewaga tarnowianek znów była znaczna (17:13), gliwiczanki zaczęły popełniać błędy, co wykorzystały gospodynie doprowadzając do piłki meczowej. Gliwiczanki skutecznie się broniły (24:22), wtedy trener Betleja wziął czas. Mecz zakończył dobry atak Grzelak (25:22).

MVP meczu została wybrana dobrze spisująca się Magdalena Szabó, jednak po nagrodę wyszła razem z Klaudią Grzelak, która również była tego dnia mocnym punktem zespołu.

GRUPA AZOTY PWSZ Tarnów – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, 3:0

(25:19,25:23,25:22)

tekst: Aleksandra Kaczyńska