Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Derby Małopolski dla Wieliczki

26.02.2018

Siatkarkom Grupy Azoty PWSZ Tarnów nie udało się powtórzyć sukcesu z pierwszej rundy i po raz drugi w tym sezonie pokonać 7R Solna Wieliczka. W rozegranych w sobotę w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej derbach Małopolski, tarnowianki przegrały z zespołem z Wieliczki 0-3 (25-27, 20-25, 15-25). Porażka ta kosztowała naszą drużynę spadek na ósme miejsce w tabeli. O tym, z której pozycji podopieczne trenera Michała Betlei przystąpią do play-offu zadecydują mecze ostatniej kolejki, które rozegrane zostaną już w najbliższą środę.
Początek spotkania przebiegał przy nieznacznej przewadze gospodyń, które po ataku Pauliny Głaz prowadziły 5-3. Chwilę później kolejny atak tarnowskiej przyjmującej został zablokowany i na tablicy pojawił się wynik 7-7, po skutecznym bloku Magdaleny Szabó tarnowianki znów prowadziły jednak różnicą dwóch punktów (9-7). Po autowym ataku Pauliny Głaz zrobiło się 11-11, dwie nieudane akcje Magdy Jagodzińskiej poparte blokiem Pauliny Głaz, spowodowały jednak, że tarnowianki wygrywały 14-11. Chwilę później po ataku Adrianny Lewandowskiej było 20-17. Agata Skiba doprowadziła wprawdzie do remisu 20-20, ale po czasie wziętym przez trenera Michała Betleję siatkarki Grupy Azoty PWSZ zdobyły dwa punkty i po bloku Pauliny Głaz oraz Magdaleny Pytel wygrywały 22-20. Teraz z kolei o przerwę w grze poprosił szkoleniowiec zespołu z Wieliczki, Ryszard Litwin i trzy kolejne punkty zdobyły wieliczanki. Efekt tego był taki, że po ataku Magdaleny Grabki było 23-22 dla przyjezdnych, dla których było to pierwsze w tym meczu prowadzenie. Mało tego, chwilę później po asie serwisowym Magdy Jagodzińskiej (po jej zagrywce piłka dotknęła siatki i spadła tuż za nią) wieliczanki miały piłkę setową. Punkt zdobyty przez Magdalenę Pytel oraz autowy atak Agaty Skiby, spowodowały, że siatkarki Grupy Azoty PWSZ doprowadziły do remisu 24-24. Kolejne dwa punkty były efektem autowych zagrywek Dominiki Minicz i Agaty Skiby, skuteczne ataki Sylwii Pelc i Judyty Gawlak dały jednak wygraną w pierwszej partii ekipie z Wieliczki.

W początkowych fragmentach drugiego seta, na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna. Przy stanie 4-3 wieliczanki zdobyły trzy punkty z rzędu, kolejne trzy akcje zakończyły się jednak po myśli naszego zespołu. Po ataku Magdaleny Szabó było 9-10, ale kolejny fragment spotkania należał do rywalek i Agata Skiba doprowadziła do rezultatu 10-14. Po bloku Adrianny Lewandowskiej i Aleksandry Stachowicz siatkarki Grupy Azoty PWSZ zmniejszyły straty do jednego punktu (16-17), a po ataku Magdaleny Szabó przegrywały 17-18. Kolejne cztery punkty padły jednak łupem rywalek, które po błędzie Aleksandry Stachowicz prowadziły 22-17. W końcówce seta oba zespoły zdobywały już punkty na przemian, a rywalizację w tej odsłonie zakończył atak z obiegnięcia Sylwii Pelc.

Trzecia partia rozpoczęła się od czterech punktów dla zespołu z Wieliczki. Potem przez dłuższy czas na boisku trwała wyrównana walka, cały czas utrzymywało się jednak oscylujące w granicach czterech „oczek” prowadzenie przyjezdnych. Po atakach Sylwii Pelc i Magdaleny Grabki, przewaga wieliczanek wzrosła do sześciu punktów (11-17) i o drugi w tym secie czas poprosił Michał Betleja. Nie na wiele jednak się to zdało. Przy wyniku 13-18, rywalki zdobyły trzy punkty z rzędu i po dwóch zbiciach Magdaleny Grabki prowadziły 21-13. Do końca meczu tarnowianki nie zdobyły już punktu po własnych akcjach, a derbową rywalizację zakończyła Magdalena Grabka, uznana zresztą najlepszą zawodniczką spotkania.

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Szabó, Adrianna Lewandowska, Magdalena Pytel, Paulina Głaz, Aleksandra Stachowicz, Dominika Minicz, Aleksandra Kaczyńska (libero) oraz Sabina Podlasek, Izabela Matyszczak, Maja Bodzęta, Maja Grodzka, Paulina Filipowicz (libero)

tarnow.pl

Stanisław Mikulski