SMS PZPS pokonany !

15.01.2018

Szybka wygrana tarnowskich siatkarek
W pierwszej lidze po ubiegłotygodniowej wygranej z Eco Uni Opole, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów podejmowały na własnym parkiecie zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej ze Szczyrku.
W pierwszej rundzie drużyna ze Śląska bardzo szybko wygrała z tarnowiankami. Tym razem siatkarki trenera Michała Betleji chciały wziąć szybki rewanż nad rywalem. Już w pierwszym secie było widać, że mocna zagrywka miejscowych wybijała rywalki z gry. Miejscowe potrafiły szybko zyskać kilkupunktową przewagę, ale chwilę później dekoncentracja znów doprowadzała do równowagi. Zacięta końcówka pierwszego seta rozstrzygnięta na korzyść gospodyń, które wygrywają 25:22.
W kolejnej partii scenariusz podobny. Miejscowe prowadziły już w końcówce partii 23:19, ale rywalki doprowadziły do remisu, a nawet miały piłkę setową. Chwilę później pomyłka sędziowska mogła kosztować gospodynie stratę seta, ale zdeterminowane tarnowianki ostatecznie na przewagi wygrywają tę partię. W trzecim secie zrezygnowane zawodniczki ze Świecia nie były w stanie zatrzymać na siatce tarnowianki, miały również problemy z odbiorem piłki. W efekcie szybko gospodynie wygrywają do 17 i całe spotkanie 3:0.

W tabeli tarnowianki awansowały na szóste miejsce i mają w swoim dorobku 22 punkty. W następnej kolejce siatkarki trenera Michała Betleji zmierzą się w Warszawie z ostatnim w tabeli AZS AWF