Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Wygrana z Uni Opole

09.01.2018

W każdym z czterech setów grała jedna drużyna – tak w skrócie można byłoby opisać spotkanie w którym Uni Opole zmierzyło się w Tarnowie z PWSZ Grupą Azoty. Tarnowianki już z Dominiką Minicz w składzie wygrały 3:1.

W sobotę wieczorem w hali w Tarnowie każdej partii wyraźnie dominowała jedna z ekip. W inauguracyjnej odsłonie świetnie prezentowały się gospodynie. Swoją drogą przyjezdne słabo weszły w to spotkanie i szybko przegrywały 0:5. Rozpędzone tarnowianki takiej przewagi już nie zmarnowały i w pełni kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Po zmianie stron widzieliśmy na nim już dwie różne drużyny. Opolanki dowodzone przez bardzo dobrze grającą, a zarazem debiutującą w zespole, Portorykankę Jennifer Nogueras grały kapitalnie i nie dały rywalkom żadnych szans.Kolejna odsłona to kolejna metamorfoza obu zespołów. Podopieczne trenera Patryka Fogla znowu prezentowały się po prostu źle, a tarnowianki potrafiły to w pełni wykorzystać. Czwarta odsłona nie przyniosła poprawy sytuacji gości i opolanki wróciły do domu bez choćby punktu, przez co ich sytuacja w tabeli stała się jeszcze trudniejsza.
Ekipę Grupy Azoty PWSZ wzmocniła niezwykle doświadczona, trzydziestoośmioletnia Dominika Minicz, bardziej znana kibicom pod panieńskim nazwiskiem Sieradzan. Ta mierząca 181 cm wzrostu zawodniczka występuje na pozycji atakującej. W swoim dorobku ma m.in. trzy medale mistrzostw Polski, w tym złoty zdobyty w 2006 roku z Muszynianką Fakro Muszyna. Z drużyną z Muszyny wywalczyła również w sezonie 2012/13 Puchar CEV, a występując w ASPTT Miluza dwukrotnie – w latach 2010-2011 – zdobyła wicemistrzostwo Francji. Ostatnio występowała w Pałacu Bydgoszcz, dokąd trafiła z Zawiszy Sulechów. W swojej wieloletniej karierze, wychowanka Znicza Stargard Szczeciński reprezentowała także barwy Wisły Kraków, Farmutilu Piła, Calisii Kalisz, AZS Białystok czy szwajcarskiego Volleyball Franches-Montagnes.

PWSZ Grupa Azoty Tarnów – UNI Opole 3:1
(25:16, 12:25, 25:14, 25:14)

Składy zespołów:
PWSZ: Stachowicz, Szabo, Grodzka, Podlasek, Głaz, Pytel, Filipowicz (libero) oraz Matyszczak, Sobczak, Minicz i Bodzęta
Uni: Nogueras, Michalak, Witowska, Wawrzyniak, Strózik, Moczko, Kuziak (libero) oraz Zackiewicz, Dąbrowska, Magdalena Woźniczka, Cygan i Elko (libero).

siatka.org