Tylko jeden punkt zdobyty z Radomiem!

16.11.2017

W pierwszej lidze siatkówki kobiet, drużyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów podejmowała na własnym parkiecie zespół Radomki Radom. Rywalki to beniaminek zaplecza Orlen Ligi, który w dotychczasowych sześciu spotkaniach, pięć rozstrzygał dopiero w piątym secie.

Nie inaczej było w Tarnowie. Pierwsza partia niezwykle wyrównana, rozstrzygnięta dopiero w ostatnich akcjach na korzyść ekipy z Mazowsza. W drugiej i trzeciej odsłonie spotkania, tym razem dzięki dobrej grze w obronie i przyjęciu, to tarnowianki były górą. W czwartej partii znów dość duża liczba błędów spowodowała, że o wszystkim rozstrzygnąć miał piąty set. Mimo że gospodynie objęły prowadzenie, to chwilę potem seria atomowych zagrywek sprawiła, że w połowie seta prowadziły radomianki 8:4. To też sprawiło, że do końca rywalizacji nie oddały już prowadzenia, ostatecznie wygrywając 15:11 i całe spotkanie 3:2.

Obecnie tarnowski zespół w tabeli ligowej plasuje się na ósmym miejscu, mając na swoim koncie 10 punktów. Za tydzień siatkarki trenera Michała Betleji wyjeżdżają do Warszawy, gdzie zmierzą się z drużyną Wisły. Dwa tygodnie później podejmą we własnej hali ekipę Jokera Świecie.