Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Cenne zycięstwo z AZS AWF Warszawa!

30.10.2017

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów, w drugim meczu przed własnymi kibicami odniosły pierwsze zwycięstwo.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – AZS AWF Warszawa 3:0( 25:17, 25:20, 25:19)

Grupa Azoty : Szabó, Pytel, Głaz, Podlasek, Stachowicz ,Sobczak, Filipowicz (libero) oraz: Grodzka, Lewandowska, Bodzęta, Matyszczak, Pieczka, Kaczyńska (libero).

Przed tym spotkaniem oba zespoły w ligowej tabeli zajmowały dwie ostatnie lokaty, dlatego stawką były nie tylko trzy, ale praktycznie sześć punktów.

Lepiej spotkanie rozpoczęły warszawianki. Na początku pierwszej partii objęły prowadzenie
1:0, 3:1 i 5:3. Grające w tym okresie bardzo nerwowo zawodniczki z Tarnowa ,
które po przegranym ostatnio meczu z SMS-em w Szczyrku usłyszały wiele gorzkich słów popełniły sporo błędów w obronie. Do remisu 6:6 doprowadziła jednak zagrywką Paulina Głaz.
Rywalki objęły ponownie prowadzenie 16:13, ale w tym momencie świetny okres gry miała nie grająca w ostatnich spotkaniach z powodu kontuzji Magdalena Szabó. Po jej trzech atakach ze skrzydła tarnowianki objęły prowadzenie 18:16. Punkt atakiem z pierwszej piłki zdobyła Magdalena Pytel, asa serwisowego posłała Głaz, a atakiem z drugiej linii przypieczętowała zwycięstwo w tej partii Sabina Podlasek.
Drugi set lepiej rozpoczęły gospodynie. Pierwszy punkt zdobyła Głaz.
Po kolejnym asie serwisowym Szabó tarnowianki prowadziły 5:1. Podlasek trafiła ze skrzydła w ostatni metr, znów z pierwszej piłki skutecznie zaatakowała Pytel, a po podwójnym bloku
Pytel i Głaz miejscowe prowadziły 12:4. „Akademiczki” nie zamierzały jednak składać broni. Po atakach Magdaleny Wojtkiewicz i dotknięciu siatki przez gospodynie nieoczekiwanie
doprowadziły do stanu 19:20. Sprawy w swoje ręce wzięła ponownie niezawodna Głaz.
Zdobyła 21 punkt, wraz z Pytel zatrzymała blokiem atak rywalek, a po ataku Joanny Waszyńskiej w siatkę tarnowianki objęły w meczu prowadzenie 2:0.Uspokojone takim obrotem sprawy siatkarki Grupy Azoty na początku trzeciego seta, znów niepotrzebnie oddały inicjatywę rywalkom .
Drużyna ze stolicy objęła prowadzenie 3:0 . Dwa punkty Głaz dały remis 4:4, a kolejny atak tej zawodniczki prowadzenie 6:5. Tarnowianki poszły za ciosem. Walcząca z Pauliną Głaz o prymat na boisku Magdalena Szabó – wybrana po meczu MVP tego spotkania - najpierw zdobyła punkt
po asie serwisowym, następnie skutecznie skończyła trzy ataki i dała swej drużynie prowadzenie 17:13.
Po bloku Głaz i znów ataku z drugiej linii Podlasek gospodynie powiększyły przewagę do sześciu punktów ( 19:13). Blok Pytel i obicie bloku rywalek przez niezawodną Podlasek dały siatkarkom z Tarnowa drugie w lidze, a pierwsze w Tarnowie - znów przed kompletem widzów - upragnione zwycięstwo.

- Cieszę się, że moje podopieczne wyciągnęły wnioski z poprzedniej porażki.
Tym razem pokazały charakter, właściwie zareagowały w trudnych momentach – powiedział trener Michał Betleja. Chciałbym aby taki obraz gry zachowały w pamięci przed kolejnymi meczami.

 


MVP spotkania  Magdalena Szabó