Kadetki zwyciężają I Turniej Ligowy

22.10.2012

W bardzo dobrych humorach opuszczały w niedzielę halę I Liceum Ogólnokształcącego kadetki UKS Jedynki A Tarnów. Podopieczne trener Beaty Wyroby w rozgrywanym w Tarnowie I Turnieju Ligowym okazały się bezkonkurencyjne zwyciężając całą rywalizację w 1. Lidze.

O ile spotkanie z Ekstrimem Gorlice nasze zawodniczki zaczęły od porażki w pierwszym secie 26:28 i dopiero w kolejnych pokazały klasę pewnie zwyciężając, o tyle w spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz przewaga naszej drużyny była już wyraźna. W efekcie tarnowianki wygrały ten mecz 3:0 i ze stratą zaledwie jednego seta pewnie zwyciężyły całą rywalizację.

1. Liga Kadetek:

Jedynka A Tarnów – Ekstrim Gorlice 3:1 (26:28, 25:17, 25:15, 25:20)

Jedynka A Tarnów – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (25:12, 25:23, 25:17)

Końcowa kolejność drużyn:

1. Jedynka A Tarnów (2zw, 0por)

2. Sandecja Nowy Sącz (1zw, 1por)

3. Ekstrim Gorlice (0zw, 2por)

Jedynka A Tarnów: Rak N., Sobol M., Nowak I., Sawczak O., Gębiś B., Szablowska G., Molczyk J., Mleczko K., Sajdak N., Mucha K., Cieśla N.

Zaraz po zakończeniu pierwszego turnieju, w hali I Liceum Ogólnokształcącego, rozegrany został podobny turniej kadetek, tylko 3. Ligi. Rywalizowała w nim druga drużyna z naszego klubu w tej kategorii wiekowej. Niestety dla naszych najmłodszych siatkarek ich turniej nie był już tak szczęśliwy, jak ich koleżanek. Już swój pierwszy pojedynek przeciwko Podkarpaciu Bobowa tarnowianki rozpoczęły od słabej gry i porażki w dwóch pierwszych setach. Nasze zawodniczki zdołały jeszcze wyrównać doprowadzając do tie-breaka, jednak w nim górą już było Podkarpacie, które wygrało cały mecz 3:2.

W drugim meczu Jedynki B Tarnów, przeciwko Salosowi Staniątki, do wyłonienia zwycięzcy również potrzebny był tie-break. Nasze zawodniczki ponownie słabo zaczęły spotkanie, jednak drugi i trzeci set padły już łupem Jedynki. Rywalki wprawdzie wyrównały w czwartej partii, jednak tie-break zakończył się pewnym zwycięstwem tarnowianek 15:9, które tym samym zakończyły zmagania na drugim miejscu w 3. Lidze.