Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Klub nasz widzę ogromny!

05.10.2017

Klub nasz widzę ogromny!

Siatkówka kobiet Tarnowianki rozpoczynają pierwszoligowe boje

red.Roman Kieroński

Szef Uczelnianego Klubu Sportowego – Jedynki Tarnów, występującego pod nazwą: Grupa Azoty PWSZ -Piotr Górnikiewicz dotrzymał słowa. Przejmując przed czterema laty siatkarski zespół, obiecywał, że potrzebuje najwyżej czterech lat by jego drużyna występowała w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi.

W tym sezonie awans stał się faktem. Tarnowianki wywalczyły go w świetnym stylu i w najbliższą sobotę rozpoczynają ligowe boje. - Na zapleczu ekstraklasy mogliśmy grać już przed rokiem. W finałowym turnieju o awans zajęliśmy trzecie miejsce i dostaliśmy zaproszenie do gry w tej klasie. Niestety, nie udało się zabezpieczyć odpowiedniego budżetu. Nie mogłem podjąć ryzyka niezgodnego z naszymi założeniami i chęcią promowania siatkówki – przypomina Piotr Górnikiewicz. W tym roku po awansie wywalczonym na boisku szefowi klubu udało się zacieśnić współpracę z Grupą Azoty , wspierającą także najlepsze siatkarskie zespoły w kraju - Zaksę Kędzierzyn i Chemika Police.

Jest to dowód ,że Grupa Azoty naprawdę uczestniczy w życiu naszego klubu. Za to serdecznie dziękuję- dodaje Górnikiewicz. Dzięki tej pomocy można było kontynuować budowę mocnego ligowego klubu. Kierownictwo i trener postawiło na doświadczenie i młodość. Obok rutynowanych zawodniczek: Sabiny Podlasek, Magdaleny Szabó, Zuzanny Pieczki, Pauliny Głaz, Magdaleny Pytel i Aleksandry Stachowicz w klubowej kadrze znalazły się m.in. utalentowane Maja Grodzka, Karolina Świderska i Zuzanna Matyszczak. Coraz lepiej na parkiecie spisują się dotychczas grające w drużynie: Maja Bodzęta, Adrianna Sobczak, Paulina Filipowicz, Aleksandra Kaczyńska i wracająca do Tarnowa Adrianna Lewandowska. Piotr Górnikiewicz nadal zaufał ambitnym szkoleniowcom : Michałowi Betleji i Michałowi Madejskiemu – współtwórcom historycznego awansu. Taki skład osobowy pozwala mieć nadzieję,że drużynę stać na wygrywanie ligowych spotkań. Zwycięskie sparingi z pierwszoligowymi Karpatami Krosno, grającym w ekstraklasie KSZO z Ostrowca i udane występy w Pucharze Polski napawają umiarkowanym optymizmem. -

Uważam, że przy pełnym zaangażowaniu zespół stać będzie na awans do najlepszej czwórki – twierdzi Górnikiewicz. Szansy na sukces oddany działacz upatruje też w coraz lepszej współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Aż dwanaście siatkarek – to aktualne studentki. Wspólna praca powinna być gwarancją sukcesów nie tylko w lidze, ale także w ważnych dla uczelni Akademickich MP. Studentki prowadzone w tych rozgrywkach przez doświadczonego trenera Jana Salamona stać na zdobycie w AMP medalu, nawet z najcenniejszego kruszcu. Pierwszoligowe mecze rozgrywane będą nadal w hali sportowej PWSZ. Wstęp na spotkania także pozostaje gratisowy. -Naszą misją jest promowanie sportu w mieście. Wokół klubu chcemy skupiać coraz więcej kibiców. Nasza oferta skierowana jest do całych rodzin. Kibice, to nasz motor napędowy. Czują to same zawodniczki, wiedzą, że mają dla kogo grać i wygrywać-dodaje Piotr Górnikiewicz.