Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Ważne zwycięstwo z Tomasovią

12.03.2017

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów awansowały do finału play-off drugiej ligi. Podopieczne trenera Michała Betleji w drugim spotkaniu pokonały na własnym parkiecie Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:1.

Od początku spotkania tarnowianki miały problemy z odbiorem piłki po zagrywce siatkarek Tomasovii. Pierwsza partia była bardzo wyrównana, jednak gdy na zagrywce pojawiły się Sabina Podlasek i Sandra Szychowska to udało się wygrać tego seta 25:20. W drugiej odsłonie było podobnie. Tomasovia wypracowała sobie kilkupunktową przewagę, którą nie oddała do końca rywalizacji wygrywając 25:22. Kolejne dwa sety były już formalnością. Tarnowianki poprawiły odbiór, dobrze funkcjonował blok i atak. Jedyną stratę jaką ponieśli to kontuzja Małgorzaty Barszcz, która po jednym z ataków doznała kontuzji kolana.

Jednak na parkiecie dominowały tarnowianki, które w trzecim secie wygrały 25:14, a w czwartym kończącym rywalizację 25:19. W finale play-off zespół trenera Michała Betleji zmierzą się z Szóstką Mielec, która podobnie jak tarnowianki potrzebowały dwóch spotkań, by pokonać faworyzowaną San Pajdę Jarosław. Zwycięzca finału play-off będzie miał łatwiejszą drogę do pierwszej ligi, natomiast przegrany trafi w finale ogólnopolskim na trudniejszych przeciwników. Pierwsze pojedynki finałowe rozegrane zostaną w tarnowskiej hali PWSZ przy ulicy Mickiewicza 1 i 2 kwietnia. Wygra ta drużyna, która trzykrotnie pokona swojego rywala.

Grzegorz Golec