Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

I mecz fazy play off za nami! Cenne zwycięstwo na wyjeździe.

08.03.2017

Grzegorz Golec

W drugiej lidze rozpoczęły się rozgrywki play-off, którego stawka jest awans do pierwszej ligi. Grupa Azoty PWSZ Tarnów swój pierwszy pojedynek rozgrywała w Tomaszowie Lubelskim z miejscową drużyną Tomasovii.

W rundzie zasadniczej podopieczne trenera Michała Betleji uległy na Lubelszczyźnie, a we własnej hali pokonały Tomaszowianki. Tym razem nie było powtórki scenariusza z rundy zasadniczej. Od początku tarnowianki grały jak natchnione swoją siatkówkę. Trudna zagrywka wybijała odbierające gospodyń z rytmu. Podopieczne trenera Betleji dominowały na siatce i w pierwszych dwóch setach to one prowadziły. Obie partie wyraźnie na korzyść tarnowianek do 17 i 11. W trzecim secie gospodynie szybko objęły prowadzenie i wydawało się, że podejmą walkę o zwycięstwo w tym spotkaniu. Wtedy to tarnowianki miały problemy z zagrywką i przyjęciem. Jednak z czasem gra się wyrównała i ponownie zespół z Małopolski mógł cieszyć się z wygranego seta. Tym razem do 19.

-Może wynik nie wskazuje, ale walka były przez całe spotkanie – podkreśla rozgrywająca tarnowskiego zespołu Joanna Mokrzycka

W rywalizacji do dwóch wygranych prowadzą tarnowianki. Kolejne spotkanie w sobotę o godzinie 19. W przypadku, gdyby sobotnia potyczka zakończyła się wygraną Tomasovii, o awansie do finału rozstrzygnie niedzielny trzeci mecz.

Grzegorz Golec