Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Prawie jak w I lidze.

27.08.2016

Siatkarski klub z Tarnowa zrezygnował z możliwości występów na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Po reformie rozgrywek drużyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów mogła rywalizować na pierwszoligowym szczeblu, ale włodarze klubu zdecydowali, że w związku z brakiem funduszy tak się nie stanie. – Nie udało się zgromadzić pełnego budżetu, który pozwalałby na pokrycie zwiększonych kosztów – informują.

Drużyna siatkarek mogła rywalizować na pierwszoligowym szczeblu, ale włodarze klubu zdecydowali, że w związku z brakiem funduszy tak się nie stanie

W poprzednim sezonie gra siatkarek w II lidze przysporzyła lokalnym kibicom wiele emocji. Tarnowianki najpierw bardzo dobrze radziły sobie w zasadniczej części rozgrywek, a następnie awansowały do fazy play‑off, gdzie pewnie pokonały faworyzowane przeciwniczki z Krakowa. Dzięki triumfowi „Jedynka” znalazła się ostatecznie w turnieju półfinałowym, po którym dostała się do końcowej rywalizacji o wejście do I ligi.
Finałowe zmagania tarnowianki zakończyły na trzecim stopniu podium. Awans na wyższy szczebel rozgrywkowy – zgodnie z ówczesnym regulaminem – zdobyły dwie pierwsze drużyny turnieju, ale to nie przekreśliło szans „Jedynki”. Zmiany w Polskim Związku Piłki Siatkowej oraz reorganizacja najwyższych klas rozgrywkowych spowodowały bowiem, że zaproszenie do gry w I lidze otrzymało więcej zespołów. Tarnowski klub ostatecznie z tej możliwości zrezygnował.
Włodarze „Jedynki” wyjaśniają, że nie udało im się zgromadzić odpowiedniego budżetu, który zaspokajałby potrzeby związane z występami klubu na pierwszoligowym szczeblu.
„Przez ostatnie cztery lata dzięki naszym partnerom zawsze opieraliśmy się na dobrym i stabilnym budżecie, jednak obecnie musiałby on być ponad dwa razy wyższy. Zawsze dotąd w stu procentach spłacaliśmy nasze zobowiązania i nie możemy sobie pozwolić, aby w nadchodzącym roku było inaczej. Ta ciężka dla nas decyzja wynika właśnie ze szczególnej dbałości o kształtowanie dobrego wizerunku klubu oraz partnerów, którzy nam zaufali” – poinformował w oświadczeniu Piotr Górnikiewicz, prezes Uczelnianego Klubu Sportowego „Jedynka”.
Już wcześniej z prowadzenia zespołu zrezygnował trener Marek Skrobot, pod wodzą którego tarnowianki osiągnęły historyczny sukces. Szkoleniowiec wyjaśnia, że powodem jego decyzji był brak sprecyzowanych planów klubu.
Dzisiaj wiadomo już, że w nadchodzącym sezonie tarnowianki ponownie wystąpią na drugoligowych parkietach. W klubie trwają organizacyjne przygotowania do rozgrywek. W składzie drużyny ma znaleźć się część zawodniczek, które poprzednio reprezentowały ekipę Grupy Azoty PWSZ Tarnów, a także nowe siatkarki. Niedługo zostanie też ogłoszone nazwisko nowego szkoleniowca „Jedynki”.

Sławomir Kruczek