Łatwe zwycięstwo z Marbą

19.11.2016

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów potrzebowały godziny czasu, aby pokonać w trzech setach drużynę Marby Sędziszów Małopolski. Drużyna z Podkarpacia nie miała w sobotni wieczór argumentów, by zaskoczyć gospodynie.

W pierwszym secie tarnowianki szybko odrzuciły rywalki od siatki mocną zagrywką. Dobra gra blokiem i po niespełna 18 minutach gospodynie wygrywają 25:13. W kolejnej odsłonie rywalizacji początkowe fragmenty wskazywały na wyrównaną rywalizację. Jednak gdy na zagrywkę wskoczyła Sabina Podlasek czy Joanna Mazurkiewicz rywalki nie miały już tyle szczęścia. W drugim secie ponownie 25:13.

Trzecia partia bardziej wyrównana. Rywalki po raz pierwszy prowadziły w tym meczu 7:5. Jednak chwilę później, po czasie wziętym przez trenera Michała Betleję, wszystko wróciło do normy. Rywalki odbijały się od tarnowskiego bloku, libero Marby miała problemy z przyjęciem. Kilka punktów zespołu z Podkarpacia to podarunek tarnowskich siatkarek, które będąc przekonane o wygranej nieco rozluźniły szyki. Ostatecznie trzeci set wygrany 25:18 i całe spotkanie 3:0.