Ważne zwycięstwo z Tomasovią

18.12.2016

W grupie piątej drugiej ligi siatkówki kobiet liderująca drużyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów gościła na swoim parkiecie zespół Tomasovii Tomaszów Lubelski.

Początek pierwszej partii bardzo wyrównany. Jednak z upływem czasu, rywalki tarnowianek miały problemy z odbiorem zagrywek szczególnie Sabiny Podlasek i Joanny Mazurkiewicz. W efekcie pierwszego seta gospodynie wygrały 25:17. W drugiej partii siatkarki Tomasovii zupełnie się pogubiły, robiąc rażące błędy w odbiorze i ataku. Dodatkowo wpadły na tarnowski blok, co szybko skończyło się drugim wygranym setem gospodyń do 12. W trzeciej partii tarnowianki nie odpuszczały i szybko doprowadziły do zakończenia spotkania, wygrywając 25:19.
-Byłyśmy przygotowane na większą walkę w tym spotkaniu – mówił po meczu rozgrywająca tarnowskiej drużyny Joanna Mazurkiewicz

Takie szybkie rozstrzygniecie w tym meczu zaskoczyło nawet kapitan Grupy Azoty PWSZ Sabinę Podlasek

-Nam było potrzeba czasu, by drużyna grała na takim poziomie, jak w tej rywalizacji – podkreśla trener tarnowianek Michał Betleja

Z kolei drużyna Szóstki Mielec wyjechała do Jasła, gdzie rywalizowała z miejscowym zespołem MOSiRu. W dwóch pierwszych setach gospodynie postawiły wysokie warunki, ale po grze na przewagi obie partie po stronie zwycięstwa zapisały siatkarki trenera Romana Murdzy. W trzecim secie nie było już takich emocji i dzięki wygranej 25:16, trzy punkty meczowe trafiły na konto drużyny z Mielca.

W tabeli na prowadzeniu zespół z Tarnowa, punkt przed San Pajdą Jarosław oraz Szóstką Mielec.