Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Turniej Nowowroczny

09.01.2017


 Siatkarski Grupy Azoty PWSZ Tarnów przygotowują się do kolejnych pojedynków ligowych. W ich ramach rozegrały Turniej Noworoczny, w którym zostały triumfatorem.

Do rywalizacji oprócz gospodyń czyli zespołu Grupy Azoty PWSZ Tarnów przystąpiły drużyny AZS Politechniki Śląskiej Gliwice oraz San Pajdą Jarosław. Po przerwie noworoczno-świątecznej była to próba generalna przed kolejnymi ciężkimi pojedynkami z Szóstką Mielec czy lubelskim AZS-em. W pierwszym spotkaniu gospodynie pokonały pierwszoligowca ze Śląska 2:1. W pierwszych dwóch setach triumfowały tarnowianki, w trzeciej partii w której wystąpiły zmienniczki górą był zespół z Gliwic. W drugim występie podopieczne trenera Michała Betleji pokonały drugoligową San Pajdę Jarosław 2:1.

Za tydzień tarnowianki rozpoczynają kolejne spotkania w drugiej lidze. Na początek – Szóstka Mielec, później na własnym parkiecie gościć będą lubelski AZS UMCS. Ekipa Grupy Azoty PWSZ Tarnów jest liderem drugiej ligi grupy piątej.

-Nasza przerwa świąteczno-noworoczna była krótka, przepracowaliśmy ten czas solidnie, co było widać na parkiecie w niedzielnym turnieju – podkreśla kapitan drużyny Sabina Podlasek

Do tarnowskiego zespołu dołączyła przyjmująca Sandra Biernatek. 30-latka grała m.in. w pierwszoligowych drużynach z Krakowa i Gliwic. –Ostatnio myślałam bardziej nad pracą zawodową, niż nad grą na pierwszoligowych parkietach. Tarnowski zespół wydaje się być bardzo ciekawy i ma fantastyczną publiczność. Liczę że uda nam się osiągnąć cel, jakim jest awans – podkreśla Sandra Biernatek

Grzegorz Golec Radio RDN