Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Nadal bez zwycięstwa we własnej hali

13.10.2012

Niestety siatkarki PKCH PWSZ Tarnów w drugim spotkaniu we własnej hali doznały drugiej porażki. Tarnowianki po trzysetowym pojedynku musiały uznać wyższość Pogoni Paleo Proszowice. Tym samym nasza drużyna po trzech spotkaniach ligowych pozostaje tylko z jednym zwycięstwem.

 

Sobotni pojedynek rozpoczął się dla naszej drużyny wręcz idealnie. Po kilku pierwszych piłkach PKCH PWSZ Tarnów prowadziło już 5:1. Niestety prowadzenie, jak szybko zostało uzyskane, tak też szybko stracone. Już przy stanie 6:6 ponownie mieliśmy remis. Od tego momentu Pogoń stopniowo budowała przewagę, która momentami wynosiła już nawet 6 punktów. Od wyniku 19:13 dla rywalek, przy zagrywce Małgorzaty Hajduk, tarnowianki zdobyły jednak cztery punkty z rzędu odrabiając większość strat. Gdy wydawało się, że walka w tym secie nie jest jeszcze zakończona Pogoń w kolejnych akcjach ponownie odskoczyła i ostatecznie zwyciężyła pierwszego seta 25:21.

Druga partia meczu rozpoczęła się od prowadzenia Pogoni 4:0. Po nieudanym początku PKCH PWSZ Tarnów zaczęło jednak odrabiać straty. Po skutecznych atakach Katarzyny Kutyły i Alicji Warchoł nasze zawodniczki przegrywały już tylko 4:5, jednak chwilę później seria błędów w obronie tarnowianek sprawiła, że Pogoń wyszła na prowadzenie 14:9. Niestety tej straty, mimo usilnych starań, PKCH PWSZ Tarnów nie potrafiło już odrobić ostatecznie przegrywając tą część gry aż 17:25.

Ponownie licznie zebrani w hali TOSiR kibice liczyli jednak, że trzeci set okaże się dla naszej drużyny przełomowy. Tak też długo się wydawało, gdyż po wyrównanym początku w połowie seta PKCH PWSZ prowadziło 11:9. Niestety od stanu 13:11 dla naszej drużyny rywalki zdobyły aż 6 punktów z rzędu i z prowadzenia tarnowianek zrobiła się czteropunktowa strata. PKCH PWSZ nie dało jednak za wygraną. Skuteczne ataki Małgorzaty Ruszel sprawiły, że przewaga Pogoni stopniała nawet do jednego punktu (20:19). W końcówce tarnowianki doprowadziły nawet do remisu 23:23, a po chwili miały piłkę setową przy wyniku 25:24. Niestety trzy kolejne punkty zdobyły rywalki, które tym samym zwyciężyły trzeciego seta 27:25 i cały mecz 3:0.

W przyszłym tygodniu PKCH PWSZ Tarnów czeka niezwykle trudny wyjazdowy mecz z drużyną Developers Rzeszów. Zdecydowanymi faworytkami tego spotkania będą rzeszowianki, jednak my liczymy po cichu na miłą niespodziankę i przywiezienie przez nasze zawodniczki z trudnego terenu w Rzeszowie co najmniej jednego punktu do tabeli.

 

 

PKCH PWSZ Tarnów – Pogoń Paleo Proszowice 0:3 (21:25, 17:25, 25:27)

PKCH PWSZ: Leszek, Wyroba, Styrkowiec, Warchoł, Hajduk (kapitan), Kutyła, Szubart (libero) oraz Podlasek, Młocek, Ruszel, Jachym (libero)

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Małgorzata Hajduk – 10

Katarzyna Kutyła – 8

Alicja Leszek – 7

Alicja Warchoł – 7

 

Punkty blokiem – 8

Punkty z zagrywki – 5

Punkty po błędach przeciwniczek – 17