Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Kadetki UKS Jedynki Tarnów wygrywają Turniej Kwalifikacyjny

09.10.2012

W ostatnią niedzielę sezon 2012/2013 zainaugurowały kadetki UKS Jedynki Tarnów. Tego dnia nasze dwa zespoły w tej kategorii wiekowej rywalizowały w Nowym Sączu w Turnieju Kwalifikacyjnym, który decydował o przydziale drużyn do poszczególnych lig. Fantastycznie tegoroczne zmagania rozpoczęła nasza pierwsza drużyna, która w stawce dziewięciu zespołów okazała się najlepsza pewnie zwyciężając wszystkie swoje pojedynki.

 

W pierwszej fazie niedzielnego turnieju rywalizujące zespoły podzielone zostały na dwie grupy. Zarówno pierwszy zespół naszego klubu, jak i drugi przydzielony został do grupy B, w której znalazły się również Iskry Chełmiec i Poprad Stary Sącz. Przez ten etap rywalizacji bez trudu przebrnęła Jedynka A Tarnów, która pewnie wygrała wszystkie pojedynki. Niestety nasza druga drużyna początku rywalizacji nie mogła zaliczyć do udanych, gdyż trzy porażki po 0:2 sprawiły, że po pierwszej fazie grupowej Jedynka B znalazła się na ostatnim miejscu w grupie.

 

W kolejnym etapie po dwie najlepsze drużyny z obu grup awansowały do grupy finałowej i rywalizowały o zwycięstwo w całym turnieju. Oprócz Jedynki A Tarnów znalazły się w niej Poprad Stary Sącz, Sandecja Nowy Sącz i Ekstrim Gorlice. Również w tej fazie turnieju nasze zawodniczki okazały się bezkonkurencyjne. Pewne zwycięstwa po 2:0 z Ekstrimem i Sandecją przy zaliczeniu wyniku spotkania z Popradem z pierwszego etapu dały naszej drużynie bezapelacyjne zwycięstwo w całych zawodach. Ostatecznie na drugim miejscu uplasowała się Sandecja Nowy Sącz, a na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki Ekstrimu Gorlice.

 

Zespoły, które nie zakwalifikowały się do grupy finałowej rywalizowały o miejsca 5-9. Jedynka B Tarnów w tej fazie rozegrała trzy spotkania, z których dwa zakończyły się zwycięstwami naszej drużyny. Tarnowianki okazały się lepsze od Podkarpacia Bobowa i Salosu Staniątki, ale musiały uznać wyższość Ogniwa Piwniczna. Ostatecznie takie rezultaty wystarczyły na zajęcie 7 miejsca w całych zawodach.

 

Jedynka A Tarnów: Barbara Gębiś (kpt), Magdalena Sobol, Oliwia Sawczak, Natalia Rak, Gabriela Szablowska, Izabela Nowak, Katarzyna Mleczko, Karolina Mucha, Natalia Sajdak, Justyna Molczyk (libero), Klaudia Wrona, trener Beata Wyroba

 

Jedynka B Tarnów: Anna Chwistek, Emilia Bogacz, Natalia Klaper, Dominika Marciniec, Patrycja Kara, Justyna Bibro, Joanna Obal, Patrycja Kloch, Karolina Tyrka, Agnieszka Zegar, Wiktoria Miszczuk, Daria Starzyk, trener Beata Wyroba

 

Poniżej komplet wyników spotkań naszych drużyn oraz końcowa kolejność turnieju:

 

Rywalizacja w grupie B:

Jedynka A Tarnów – Iskry Chełmiec 2:1

Jedynka A Tarnów – Poprad Stary Sącz 2:0

Jedynka A Tarnów – Jedynka B Tarnów 2:0

Jedynka B Tarnów – Poprad Stary Sącz 0:2

Jedynka B Tarnów – Iskry Chełmiec 0:2

 

Rywalizacja w grupie finałowej:

Jedynka A Tarnów – Sandecja Nowy Sącz 2:0

Jedynka A Tarnów – Ekstrim Gorlice 2:0

 

Rywalizacja w grupie o miejsca 5-9:

Jedynka B Tarnów – Podkarpacie Bobowa 2:0

Jedynka B Tarnów – Ogniwo Piwniczna 0:2

Jedynka B Tarnów – Salos Staniątki 2:0

 

Końcowa kolejność turnieju:

1. Jedynka A Tarnów

2. Sandecja Nowy Sącz

3. Ekstrim Gorlice

4. Poprad Stary Sącz

5. Iskry Chełmiec

6. Ogniwo Piwczniczna

7. Jedynka B Tarnów

8. Podkarpacie Bobowa

9. Salos Staniątki