Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Historyczny awans!

28.03.2016

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów po raz pierwszy w historii przebiły się do fazy ogólnopolskiej walki o awans do I ligi i znalazły się w gronie ośmiu najlepszych zespołów II-ligowych w kraju!

W turnieju półfinałowym o awans na zaplecze ekstraklasy zmierzą się z Orłem Elbląg (triumfator grupy I), AZS Opole (triumfator gr. II) i prawdopodobnie z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Tutaj jedyna wątpliwość polega na tym, że klasyfikacja grupowa po play off jest prowadzona według miejsca zajętego po sezonie zasadniczym – spośród dwóch zwycięzców play off w danej grupie „jedynkę” dostaje ten, kto był wyżej, a "dwójkę" - ten co niżej. Trwa jeszcze rywalizacja pomiędzy Spartą Warszawa (1. miejsce w gr. III) i Mazovią Warszawa (4. miejsce w gr. III). Gdyby Mazovia okazała się lepsza, to będzie sklasyfikowana niżej od NOSiR i to ona zagra w turnieju z tarnowiankami. Jeśli lepsza będzie Sparta, to NOSiR (który już uporał się w play off z AZS Warszawa) zostanie „dwójką” i tym samym - przeciwnikiem tarnowianek.
W tej chwili w rywalizacji Sparta – Mazovia jest 1-1, a dwa kolejne mecze przełożono na 19-20 marca, ze względu na udział Spartanek w półfinałach mistrzostw Polski juniorek.

Turniej półfinałowy o awans do I ligi zaplanowano na 22-24 kwietnia. Jego organizator zostanie wyłoniony w konkursie ofert, a dwie najlepsze drużyny przejdą do turnieju finałowego.

Tarnowska ekipa w świetnym stylu wywalczyła awans do fazy ogólnopolskiej. W play off pokonała trzykrotnie AGH Kraków, oddając mu tylko jednego seta i dwukrotnie zwyciężając w hali przeciwnika.
Rywalizacja tych dwóch teamów obrosła już pewną legendą i wieloma smaczkami. W minionym sezonie pięciokrotnie – w części zasadniczej i play off - wygrywał AGH, natomiast w tym sezonie bilans wynosi 4-1 na korzyść drużyny Marka Skrobota, która też trzykrotnie zdobyła krakowską halę.
W trakcie rozgrywek w obu składach dochodziło do roszad personalnych, oba straciły z różnych powodów i w różnych okolicznościach zawodniczki. Jako ostatnia wypadła Maja Bodzęta z Grupy Azoty, która po udanych występach w miniony weekend… zachorowała na ospę.

Skrobot i jego podopieczne odebrali nagrodę za wykonaną bardzo dużą pracę.

sportkrakowski.pl