Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

PKCH PWSZ wygrywa w Tarnobrzegu!

06.10.2012

Pierwsze zwycięstwo w swoim drugim meczu ligowym odniosły w dniu dzisiejszym siatkarki PKCH PWSZ Tarnów. Podopieczne trenera Bogdana Dudka w wyjazdowym spotkaniu okazały się lepsze od zawodniczek TSPS Anser Siarki Tarnobrzeg pewnie zwyciężając 3:1.

 

Spotkanie rozpoczęło się od gry niemal punkt za punkt w wykonaniu obu drużyn. W miarę upływu czasu tarnowianki zaczęły jednak uzyskiwać przewagę. Od stanu 7:6 dla Siarki, PKCH PWSZ zdobyło 5 punktów z rzędu, w czym duża zasługa Katarzyny Kutyły, która w tym fragmencie gry zdobyła 2 punkty z zagrywki. Chwilę później zawodniczki z Tarnobrzega zmniejszyły jeszcze straty do zaledwie dwóch punktów, jednak od tego mementu na parkiecie dominowały już tarnowianki. Przewaga naszej drużyny widoczna była szczególnie na środku siatki, gdzie Alicja Leszek i Małgorzata Hajduk raz za razem albo zatrzymywały rywalki blokiem, albo pewnie atakowały zdobywając kolejne punkty. W efekcie od stanu 11:9 do końca seta nasze zawodniczki zdobyły 14 punktów tracąc tylko 6, co pozwoliło na pewne zwycięstwo w pierwszej partii 25:15.

W drugim secie PKCH PWSZ podbudowane wygranym setem nadal dominowały. Wprawdzie na początku na tablicy wyników widniał jeszcze rezultat 4:4, jednak w kolejnych 5 akcjach czterokrotnie rywalki były skutecznie zatrzymywane przez blok Alicji Leszek i Alicji Warchoł, dzięki czemu przewaga naszej drużyny szybko urosła. Siarka nie zamierzała się jednak podawać. Nasze rywalki powoli punkt po punkcie odrabiały straty i przy stanie 13:13 ponownie mieliśmy remis. Nerwowa gra zakończyła się jednak, gdy przy stanie 18:15 dla PKCH PWSZ w polu zagrywki stanęła Alicja Leszek. Od tego momentu Siarka w tej części meczu nie zdobyła już ani jednego punktu. Nasze zawodniczki grały bardzo dobrze w obronie, z kolei w ataku raz za razem piłki sytuacyjne skutecznie kończyła Alicja Warchoł. W efekcie drugi set również zakończył się wynikiem 25:15.

Łatwo wygrane dwa sety wprowadziły jednak nieco rozluźnienia w szeregi naszej drużyny. Wprawdzie PKCH PWSZ w trzeciej partii prowadziła jeszcze 11:8, jednak kilka szczęśliwie przebitych piłek przez rywalki, po których zdobyły one punkty, wprowadziło trochę nerwowości w szeregi naszej drużyny. Od stanu 11:11 niespodziewanie to Siarka zaczęła dyktować warunki gry. Gospodynie prowadziły już nawet 17:14, a gdy tarnowianki zaczęły odrabiać straty na boisku zapanowało duże zamieszanie. Wszystko za sprawą sędziego protokolanta, który błędne odgwizdał błąd ustawienia naszej drużyny. Gdy po kilku minutach wyjaśniania całej sytuacji zawodniczki wróciły na parkiet kontuzji doznała Małgorzata Młocek. Niestety wymuszona zmiana spowodowała, że zawodniczka ta nie mogła już zagrać do końca meczu. Całe zamieszanie wykorzystały zawodniczki Siarki zwyciężając w trzeciego seta 25:23.

Kontuzja Małgorzaty Młocek spowodowała, że w czwartym secie jedyną i podstawową rozgrywającą w naszej drużynie niespodziewanie była zaledwie 17-letnia Weronika Wyroba. Wychowanka naszego klubu spisała się w tej roli jednak wzorowo. Tarnowianki od samego początku czwartego seta dyktowały bowiem warunki gry. Nasze zawodniczki prowadziły najpierw 9:5, a chwilę później 17:13 i 21:15. Co jest warte odnotowania w secie tym wszystkie przebywające na parkiecie zawodniczki zdobyły dla naszej drużyny co najmniej dwa punkty. Gdy wydawało się, że ta część meczu zakończy się pewnym zwycięstwem PKCH PWSZ błędy w przyjęciu oraz brak kończącego ataku sprawiły, że Siarka zbliżyła się do naszej drużyny na zaledwie jeden punkt. W końcówce nasze zawodniczki kontrolowały jednak wydarzenia na parkiecie i ostatecznie pewnie zwyciężyły tą cześć meczu 25:22, a całe spotkanie 3:1.

 

TSPS Anser Siarka Tarnobrzeg – PKCH PWSZ Tarnów 1:3 (15:25, 15:25, 25:23, 22:25)

PKCH PWSZ: Leszek, Młocek, Podlasek, Warchoł, Hajduk (kapitan), Kutyła, Szubart (libero) oraz Styrkowiec, Wyroba, Ruszel.

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Alicja Leszek  - 22

Alicja Warchoł – 12

Katarzyna Kutyła – 11

Małgorzata Hajduk – 10

 

Punkty blokiem – 18

Punkty z zagrywki – 5

Punkty po błędach przeciwniczek – 30