Dobry początek tarnowianek

29.09.2014

Prowadzone przez Marka Skrobota siatkarki Grupy Azoty PWSZ od zwycięstwa rozpoczęły drugoligowy sezon Szóstka Mielec – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3 ( 19:25, 25:23 , 18:25, 17:25) Grupa Azoty PWSZ: Beda , Podlasek , Torbusińska , Ruszel , Sobczak , Lewandowska , Kulikow( libero) oraz: Kaczyńska , Pfeifer , Lipińska , Zemełkaq , Styrkowiec.

Na początku pierwszej partii tarnowianki dały się zaskoczyć siatkarkom drużyny gospodarzy. Ambitnie walczące zwłaszcza w obronie gospodynie prowadziły 5:1 i 6:2. Po udanych atakach Małgorzaty Ruszel tarnowianki objęły prowadzenie 9:7.Rywalki znów wyszły na prowadzenie 13:11 i 15:12 . Do remisu 15:15 doprowadziła Sabina Podlasek.

Po akcji najlepszej w ekipie miejscowych jeszcze raz na tablicy pojawił się rezultat remisowy 18:18 ,ale sprawy w swoje ręce wzięły Sabina Podlasek i Joanna Beda. Po asie serwisowym Bedy i ataku Ruszel tarnowianki wygrały seta do 19 . Uspokojone takim obrotem sprawy siatkarki z Tarnowa , mimo iż prowadziły kolejno 4:3 . 9:7 i 16:13 przegrały z dopingowanymi przez liczną rzeszę kibiców podopiecznymi trenera Romana Murdzy 23:25 .W trzecim secie włączyły się aktywniej do gry obie środkowe- dwie Ady :Lewandowska i Sobczak . Dobrze na rozegraniu spisywała się Patrycja Lipińska.

Tarnowianki rozpoczęły od prowadzenia 5:0.Po ataku z drugiej linii Podlasek , zagrywce Bedy i bloku Lewandowskiej prowadziły już 20:9 , a po ataku rywalek w siatkę wygrały partię do 18. W czwartej partii nie popełniły już błędów z drugiego seta. Rozpoczęły znów w dobrym stylu , od zdobycia trzech punktów.

Mielczanki zdołały wprawdzie raz jeszcze objąć prowadzenie 7:5 , ale znów „bomby” Podlasek i Bedy pozwoliły na odskoczenie rywalkom na bezpieczną przewagę. Wygraną za trzy punkty przypieczętowała asem serwisowym Sabina Podlasek.