Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Tarnowianki już trenują i zapowiadają walkę o awans do I ligi

16.08.2014

Treningami na własnych obiektach przygotowania do nowego, pełnego nadziei sezonu rozpoczęły siatkarki drugoligowego zespołu PKCH PWSZ Jedynki Tarnów. Zajęcia z drużyną , która w poprzednim sezonie zajęła dobre piąte miejsce i zdobyła pierwszy w historii medal w Akademickich Mistrzostwach Polski prowadzi Marek Skrobot – w ubiegłym sezonie asystent trenera Lesława Kędryny.

 

-Przez najbliższe dwa tygodnie trenować będziemy we własnej hali, ćwiczyć na siłowni , biegać w terenie. Pierwszy okres to praca nad doskonaleniem cech motorycznych . Potem przyjdzie czas na więcej zajęć już z piłkami , doskonalenie techniki i taktyki , rozegranie pierwszych sparingów – mówi Marek Skrobot.

 

26 sierpnia tarnowianki zagrają z SMS-em Opole w Wieliczce , 3 września z Karpatami w Krośnie , 5 i 6 września w turnieju w Tarnowie z udziałem Bronowianki , PPR-u Wieliczka i Popradu Stary Sącz. Być może zagrają też w turnieju w Proszowicach.

 

- Być może uda się nam „wyskoczyć „ na krótko – dwa trzy dni do ośrodka w Chotowej. Byłby to relaks po okresie ciężkiej pracy – powiedział prezes Piotr Górnikiewicz. Prezes – pod którego okiem rozpoczęła się budowa i mamy nadzieję lepsze czasy tarnowskiej żeńskiej siatkówki , nie ukrywa, że w nadchodzącym sezonie liczy na dalszy postęp.

 

-Piąte miejsce to nie jest szczyt marzeń. Na początek chciałbym, abyśmy awansowali do „czwórki „ a potem , po play-offach do rozgrywek ogólnopolskich o awans do I ligi. Tego awansu kibicom nie mogę obiecać , ale walkę do końca o ten cel jak najbardziej. Dla mnie nadrzędnym celem jest stworzenie ciekawych siatkarskich widowisk , zgromadzenie jak największej liczby kibiców, zainteresowanie rozwojem siatkówki , popularyzacja dyscypliny w Tarnowie i okolicach , utworzenie Tarnowskiej Akademii Piłki Siatkowej , bezpłatnych treningów dla młodzieży – dodaje prezes Górnikiewicz.

Realizacja tych zadań będzie możliwa m.in. dzięki pomocy Grupy Azoty , rozwijającej się pomyślnie współpracy z władzami tarnowskiej PWSZ i osobistemu zaangażowaniu wielkiego sympatyka sportu Jerzego Wolińskiego.

 

W zespole PKCH PWSZ nastąpiło kilka istotnych zmian. Zakończyła karierę Agnieszka Brzezińska. Na studia do Krakowa wybiera się Weronika Wyroba .Opuściła zespól rozgrywająca Aleksandra Mikołajewska. Nie do końca fair w stosunku do klubu zachowała się Ewelina Dyrek. Kontuzję leczy utalentowana Barbara Gębiś. Dopiero we wrześniu – z powodów prywatnych podejmie treningi Sylwia Styrkowiec.

 

Pozostał nadal dotychczasowy trzon zespołu , a prezesowi Górnikiewiczowi udało się pozyskać trzy nowe siatkarki: Joannę Bedę , Aleksandrę Kaczyńską i Martę Kutikow. Joanna Beda grała z powodzeniem w zespole Karpat Krosno , jest brązową medalistką MP juniorek, dobrze przyjmuje, imponuje ostrym serwisem i atakiem. Ola Kaczyńska z Gedanii Gdańsk trzykrotnie zdobywała złoto w MPJ . Marta Kutikow zdobywała medale w MP kadetek.

 

- Z 12 zawodniczek , aż 9 to studentki i mam nadzieję, że jest to recepta na sukces – dodaje prezes Górnikiewicz.

 

Na pierwszym po wakacjach treningu zameldowało się jedenaście siatkarek PKCH PWSZ

 

autor: Roman Kieroński