UKS Jedynka Tarnów ponownie zwycięża

17.03.2014

Bardzo dobrą formę w końcowej fazie rozgrywek III Ligi Kobiet prezentują siatkarki UKS Jedynki Tarnów. W miniony weekend podopieczne trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek pokonały we własnej hali Podkarpacie Bobowa 3:1 odnosząc swoje czwarte zwycięstwo w drugim etapie rozgrywek.

Tarnowianki rozpoczęły to spotkanie od mocnego uderzenia pokonując rywalki w pierwszym, bardzo jednostronnym secie aż 25:10.

Na szczęście dla widowiska, od początku drugiej partii gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Także i tym razem to siatkarki Jedynki lepiej prezentowały się na parkiecie, jednak rywalki ambitnie starały się nawiązać walkę z faworyzowanymi gospodyniami. Ostatecznie ten set zakończył się wygraną Jedynki 25:20 i naszym zawodniczkom brakowało już tylko jednej partii aby zwyciężyć cały mecz.

Niestety do kolejnej części meczu tarnowianki podeszły zbyt rozluźnione, dzięki czemu niespodziewanie przed Podkarpaciem pojawiła się szansa na wygranie seta. Ostatecznie sztuka ta udała się przyjezdnym po grze na przewagi zakończonej zwycięstwem zespołu z Bobowej 28:26.

Na więcej Jedynka tego dnia rywalkom jednak już nie pozwoliła. W czwartym secie spotkania ponownie to tarnowianki były stroną dominującą i wygrywając tą część meczu 25:21 nasze zawodniczki zapewniły sobie kolejne ligowe zwycięstwo.

UKS Jedynka Tarnów – Podkarpacie Bobowa 3:1 (25:10, 25:20, 26:28, 25:21)

Jedynka: Ewa Stolarz, Magdalena Kosałka, Olivia Sawczak, Weronika Wyroba, Katarzyna Mleczko, Justyna Molczyk (libero), Barbara Gebiś (libero), Monika Cichoń, Magdalena Sobol, Klaudia Wrona, Izabela Nowak, Natalia Cieśla.