Porażka Jedynki w Krakowie po tie-breaku

03.03.2014

W rozegranym w piątek zaległym spotkaniu 3. Ligi Kobiet siatkarki UKS Jedynki Tarnów uległy na wyjeździe Salosowi RP Kraków 2:3. Tarnowianki bliskie były przegrania tego spotkania 0:3, jednak ambitna postawa podopiecznych trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek sprawiła, że nasze zawodniczki mogły nawet zwyciężyć to spotkanie.

UKS Jedynka bardzo dobrze rozpoczęła mecz szybko obejmując prowadzenie 8:4. W miarę upływu czasu rywalki zaczęły jednak odrabiać straty i już przy stanie 11:10 to drużyna z Krakowa była na prowadzeniu. Końcówka pierwszej partii także należała do gospodyń, które zwyciężyły tą część meczu 25:20.

Początek drugiego seta to nadal bardzo dobra postawa Salosu, którzy prowadził już nawet 11:5. Tym razem to jednak tarnowianki po słabszym początku, w dalszej części seta zaczęły odrabiać straty doprowadzając do wyrównania przy stanie 14:14. Niestety wyrównana gra w tej partii nie trwała długo. Od wyniku 17:17 gospodynie popisały się serią punktów, która ponownie dała im prowadzenie i jak się później okazało zwycięstwo w tej partii 25:21.

Zdecydowanie lepiej dla naszej drużyny ułożyła się kolejna część meczu, w której tarnowianki od samego początku dominowały budując swoją przewagę. W środkowej części seta Jedynka prowadziła już nawet 13:8. Krakowianki w końcówce seta ponownie zaczęły odrabiać straty, jednak przy stanie 24:21 to nasze zawodniczki miały pierwszą piłkę setową. Niestety kolejne trzy akcje zakończyły się zwycięstwem gospodyń, które doprowadziły do wyrównania. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowały jednak siatkarki Jedynki, które zwyciężyły trzeciego seta 27:25.

Podbudowane wygraną partia tarnowianki w kolejnej części meczu także zdecydowanie przeważały. Po bardzo dobrym początku seta nasze zawodniczki prowadziły już 11:4, a konsekwentna gra w dalszej części dała tarnowiankom zwycięstwo 25:14.

W tie-breaku od samego początku przewagę miały jednak krakowianki. Gdy na tablicy wyników pojawił się wynik 11:6 wydawało się, że spotkanie jest już rozstrzygnięte. Siatkarki Jedynki jeszcze raz rzuciły się jednak do odrabiania strat, co w dużej mierze przyniosło zamierzony efekt. Tarnowianki zmniejszyły bowiem straty do rywalek do zaledwie jednego punktu (12:13). Niestety w kolejnych akcjach górą był Salos, który zwyciężył tie-breaka 15:12 i tym samym cały mecz 3:2.

Salos RP Kraków – Jedynka Tarnów 3:2 (25:20, 25:21, 25:27, 14:25, 15:12)

Jedynka: Izabela Nowak, Joanna Tadel, Weronika Wyroba, Ewa Stolarz, Natalia Cieśla, Magdalena Sobol, Barbara Gębiś (libero) oraz Justyna Molczyk (libero), Katarzyna Mleczko, Oliwia Sawczak.