Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Krosno wygrywa w derbach PWSZ-ów

30.09.2012

Nie udał się ligowy debiut siatkarkom PKCH PWSZ Tarnów. Podopieczne trenera Bogdana Dudka w pierwszym spotkaniu w sezonie 2012/2013 przegrały we własnej hali z PWSZ Karpatami Krosno 0:3. Mimo takiego wyniku spotkanie obfitowało w długie widowiskowe wymiany i z pewnością mogło się podobać licznie zebranej w hali TOSiR publiczności.

 

Tarnowianki rozpoczęły spotkanie bardzo nerwowo. Błędy w przyjęciu sprawiły, że PWSZ Karpaty Krosno szybko objęły prowadzenie 10:5. Początkowy stres szybko jednak minął i z akcji na akcję PKCH PWSZ Tarnów grało coraz lepiej. Po udanych atakach Katarzyny Kutyły było już tylko 16:15 dla rywalek naszej drużyny. Niestety chwilę później seria udanych akcji krośnianek sprawiła, że PWSZ Karpaty ponownie uzyskały 5-punktową przewagę (21:16). PKCH PWSZ Tarnów jednak się nie poddało i powoli zaczęło odrabiać straty. Po punkcie bezpośrednio z zagrywki Małgorzaty Młocek było już tylko 23:22 dla PWSZ Karpat, jednak w końcówce drużyna ta nie dała już sobie odebrać zwycięstwa w pierwszym secie ostatecznie wygrywając go 25:23.

Początek drugiego seta to wyrównana gra z obu stron. Jeszcze przy stanie 7:6 na prowadzeniu były tarnowianki, jednak błędy w odbiorze zagrywki sprawiły, że już chwilę później na tablicy wyników widniał rezultat 13:8 dla przyjezdnych. Nasza drużyna ponownie walczyła do końca. Udane bloki najpierw Małgorzaty Hajduk, a chwilę później Alicji Leszek sprawiły, że w końcówce seta PKCH PWSZ Tarnów zmniejszyła straty do zaledwie 2 punktów (19:21). Niestety podobnie jak w pierwszym secie decydujące piłki należały do PWSZ Karpat, które zwyciężyły tą część meczu 25:21.

W trzeciej partii powtórzyła się niestety sytuacja z poprzedniego seta. Po wyrównanym początku tarnowianki prowadziły 8:7, jednak kolejny fragment gry PWSZ Karpaty Krosno zwyciężyły aż 8:1 obejmując w ten sposób 6-punktową przewagę. Niestety po takim ciosie nasze zawodniczki nie były już w stanie się podnieść i ostatecznie przegrały tą cześć meczu 16:25 i tym samym całe spotkanie 0:3.

Jak po meczu podkreślał trener Bogdan Dudek o porażce w tym spotkaniu w dużej mierze zadecydował stres związany z pierwszym meczem ligowym dla większości dziewczyn w nowej drużynie i będące jego wynikiem własne niewymuszone błędy. Miejmy nadzieję, że spotkanie to, to będą tylko przysłowiowe „pierwsze śliwki robaczywki” i w kolejnych meczach nasza drużyna będzie się prezentować zdecydowanie lepiej.

 

PKCH PWSZ Tarnów – PWSZ Karpaty MOSiR Krosno 0:3 (23:25, 21:25, 16:25)

PKCH PWSZ: Leszek, Młocek (kapitan), Podlasek, Hajduk, Ruszel, Kutyła, Szubart (libero) oraz Jachym (libero), Warchoł, Wyroba, Styrkowiec.

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Katarzyna Kutyła – 9

Alicja Leszek – 6

Małgorzata Hajduk – 6

 

Punkty blokiem – 4

Punkty z zagrywki – 2

Punkty po błędach przeciwniczek – 28