Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

W niedzielę ostatni mecz sezonu!

20.02.2014

W najbliższą niedzielę już ostatnie spotkanie sezonu 2013/2014 rozegrają siatkarki PKCH PWSZ Tarnów. Mecz z zespołem MKS San-Pajda Jarosław nie będzie miał już wprawdzie żadnego znaczenia dla podopiecznych trenerów Lesława Kędryny i Marka Skrobota, które już wcześniej zapewniły sobie piąte miejsce w lidze, jednak mimo to gorąco zapraszamy wszystkich kibiców do odwiedzenia w niedzielę hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Spotkanie to będzie bowiem okazją do podziękowania drużynie za emocje, jakich dostarczały nam zawodniczki przez całe rozgrywki. Siatkarki PKCH PWSZ z kolei obiecują, że zrobią wszystko, aby w jak najlepszy sposób pożegnać się z tarnowską publicznością, tym bardziej, że z drużyną z Jarosławia mają do wyrównania pewne porachunki. Chodzi oczywiście o pierwszy mecz tych zespołów, w którym niespodziewanie tarnowianki uległy rywalkom w ich hali 1:3 po bardzo słabym meczu w swoim wykonaniu. W efekcie do chwili obecnej MKS San-Pajda jest jedyną drużyną, której PKCH PWSZ Tarnów nie odebrało jeszcze żadnego punktu w tabeli. Sprawia to, że spotkanie, mimo iż teoretycznie nie ma żadnego znaczenia, to dla naszej drużyny jest niezwykle ważne. Można się więc spodziewać ciekawej walki z obu stron, gdyż nasze rywalki nadal walczą o jak najlepsze miejsce przed fazą play-out. Początek tego pojedynku w niedzielę o godzinie 16.

 

Niedzielny mecz siatkarek PKCH PWSZ Tarnów będzie również zwieńczeniem całej serii spotkań zespołów naszego klubu, które odbywać się będą w najbliższy weekend. Już w piątek swoje kolejne spotkanie ligowe rozegra bowiem nasza trzecioligowa drużyna, która we własnej hali podejmować będzie Kęczanina Kęty. Faworytami tego spotkania wydaje się być drużyna gości, z którą podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby przegrały w pierwszym meczu 1:3, jednak podbudowane ostatnim zwycięstwem z Sandecją Nowy Sącz tarnowianki nie są w tym starciu bez szans i z pewnością zrobią wszystko, by pokonać rywalki. Początek tego spotkania o godzinie 18:30 w hali I LO w Tarnowie.

 

W niedzielę z kolei już ostatnie turnieje ligowe rozegrają nasze dwie drużyny kadetek. Szczególnie zmobilizowane do swojego turnieju podejdą z pewnością zawodniczki Jedynki A Tarnów, które po nieudanym sezonie w końcówce rozgrywek awansowały do I Ligi i będą chciały udowodnić, że wcale nie odbiegają prezentowanym poziomem od najlepszych zespołów Małopolski.

Kadeki Jedynki B Tarnów z kolei na swój turniej V Ligi udadzą się do Szerzyn, gdzie w starciu z miejscowym Liwoczem oraz dwoma zespołami Popradu Stary Sącz będą zdecydowanymi faworytkami.

 

 

Terminarz spotkań naszych drużyn w najbliższy weekend:

 

Piątek (21.02.)

g.18:30: UKS Jedynka Tarnów – Kęczanin Kety (III Liga Kobiet)

 

Niedziela (23.02)

g. 9: VIII Turniej Ligowy Kadetek w Szerzynach (V Liga) z udziałem UKS Jedynka B Tarnów

g. 10: VIII Turniej Ligowy Kadetek w Myślenicach (I Liga) z udziałem UKS Jedynka A Tarnów

g. 16: PKCH PWSZ Tarnów – MKS San-Pajda Jarosław (II Liga Kobiet)