Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Jedynka w tie-breaku pokonuje Sandecję

09.02.2014

W sobotę siatkarki trzecioligowej UKS Jedynki Tarnów udanie rozpoczęły zmagania w drugiej rundzie rozgrywek. Podopieczne trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek pokonały we własnej hali Sandecję Nowy Sącz 3:2.

 

Spotkanie rozpoczęło się jednak fatalnie dla naszej drużyny. Olbrzymie problemy z przyjęciem zagrywki rywalek sprawiły, że tarnowianki przegrywały już w pierwszym secie 1:9. Jeszcze w środkowej części tej partii Sandecja prowadziła 15:6, jednak w końcówce UKS Jedynka zaczęła grać zdecydowanie lepiej. Wprawdzie ten set zakończył się już zwycięstwem Sandecji 25:20, jednak postawa tarnowianek dawała nadzieję na lepszą grę naszej drużyny w dalszej części meczu.

Druga partia ponownie rozpoczęła się od prowadzenia przyjezdnych 3:0. Na szczęście tym razem nasze zawodniczki zdecydowanie szybciej „powróciły” do gry i już przy stanie 7:7 mieliśmy remis, a chwilę później to UKS Jedynka prowadziła 15:11. Wprawdzie Sandecja zmniejszyła jeszcze straty do zaledwie jednego punktu (15:16), jednak chwilę później tarnowianki wygrały aż sześć kolejnych akcji obejmując prowadzenie 22:15. Drugi set zakończył się więc zwycięstwem naszej drużyny 25:20 i w całym spotkaniu mieliśmy remis 1:1.

Po wygranej partii siatkarki Jedynki wyraźnie złapały właściwy rytm gry. W trzecim secie nasze zawodniczki zdecydowanie przeważały nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele. W efekcie ta część meczu zakończyła się wygraną tarnowianek aż 25:11.

Łatwo uzyskane zwycięstwo podziałało jednak na gospodynie demobilizująco. W rezultacie od samego początku czwartej partii gra była wyrównana, a wynik oscylował wokół remisu. Od wyniku 15:15  Sandecja zaczęła jednak uzyskiwać przewagę. Wprawdzie jeszcze przy stanie 19:18 tarnowianki traciły do rywalek zaledwie jeden punkt, ale chwilę później seria punktowa przyjezdnych sprawiła, że ta partia zakończyła się wygraną sądeczanek 25:19 i zwycięzcę spotkania wyłonić musiał tie-break.

Na szczęście w nim UKS Jedynka była już bezkonkurencyjna. Sandecja prowadziła jedynie przy stanie 3:2. W tym momencie tarnowianki zdobyły jednak aż osiem punktów z rzędu przesądzając rezultat spotkania. Ostatecznie nasze zawodniczki zwyciężyły tie-breaka aż 15:5, co dało im zwycięstwo w całym meczu 3:2.  

 

 

UKS Jedynka Tarnów – Sandecja Nowy Sącz 3:2 (20:25, 25:20, 25:11, 19:25, 15:5)

Jedynka: Kosałka Magdalena, Wyroba Weronika, Sobol Magdalena, Stolarz Ewa, Cichoń Monika, Cieśla Natalia, Gębiś Barbara (libero) oraz Mleczko Katarzyna, Nowak Izabela, Wrona Klaudia.