Kadetki Jedynki Tarnów z awansem do 1 Ligi!

05.02.2014

Bardzo dobre wieści napłynęły do nas w niedzielę z Gorlic, gdzie kadetki UKS Jedynki A Tarnów brały udział w VII Turnieju Ligowym (2. Liga). Podopieczne trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek po pięknej walce zwyciężyły wszystkie swoje mecze awansując do 1. Ligi. Tym samym 23 lutego nasze zawodniczki zagrają z najlepszymi drużynami w Małopolsce.

Zwycięstwo tarnowiankom nie przyszło jednak łatwo. Już w spotkaniach z Ekstrimem Gorlice i Kęczaninem Kęty nasze młode siatkarki słabiej rozpoczynały mecze i w pierwszych partiach zwyciężały dopiero w grze na przewagi. Na szczęście w obu tych spotkaniach drugie sety były już zdecydowanie lepsze w wykonaniu tarnowianek. W meczu z Ekstrimem drugą część gry UKS Jedynka zwyciężyła 25:19, a z Kęczaninem aż 25:9. Tym samym zarówno z drużyną z Gorlic, jak i z Kęt nasze zawodniczki zwyciężyły 2:0. Decydujące  znaczenie o pierwszym miejscu w turnieju miał jednak mecz z MKS MOS Wieliczką. W pierwszym secie tego pojedynku tarnowianki wysoko uległy rywalkom 13:25, co zwiastowało już trzecią porażkę w tym sezonie z tym, rywalem. W drugim secie UKS Jedynka zaczęła jednak grać zdecydowanie lepiej. Na parkiecie cały czas trwała wyrównana walka, która rozstrzygnęła się dopiero w grze na przewagi. Ostatecznie po niezwykle emocjonującej walce zwyciężyły tarnowianki 32:30, które doprowadziły w ten sposób do tie-breaka. W nim nasza drużyna spisała się już na medal pewnie wygrywając 15:12 i tym samym pieczętując swoje pierwsze miejsce w całym turnieju.

UKS Jedynka A Tarnów – Ekstrim Gorlice 2:0 (27:25, 25:19)

UKS Jedynka A Tarnów – Kęczanin Kety 2:0 (26:24, 25:9)

UKS Jedynka A Tarnów – MKS MOS Wieliczka 2:1 (13:25, 32:30, 15:12)

UKS Jedynka A: Patrycja Kara, Justyna Molczyk, Katarzyna Mleczko, Karolina Mucha, Natalia Cieśla, Natalia Rak, Wiktoria Miszczuk, Karolina Tyrka, Emilia Bogacz, Joanna Obal.

Niestety zdecydowanie mniej zadowolone ze swojego występu mogą być kadetki Jedynki B Tarnów. Występujące w 4. Lidze nasze siatkarki na turnieju w Chrzanowie przegrały wszystkie swoje mecze notując tym samym spadek do niższej ligi.

Jedynka B Tarnów – PMOS Chrzanów 0:2

Jedynka B Tarnów – Iskry Grybów 0:2

Jedynka B Tarnów – Ogniwo Piwniczna 1:2

Jedynka B: Natalia Klaper, Justyna Bibro, Aleksandra Kotapka, Karolina Walasek, Daria Starzyk, Natalia Rej, Agnieszka Zegar, Gabriela Mącior, Anna Mierzwa, Aneta Przydział, Natalia Żebrowska, Dominika Marciniec