Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Juniorki Jedynki pokonują na wyjeździe liderki!

31.01.2014

Miłą niespodziankę sprawiły swoim kibicom w dniu wczorajszym juniorki UKS Jedynki Tarnów. Podopieczne trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek w ostatnim meczu grupowym Małopolskiej Ligi Juniorek pokonały na wyjeździe liderki i zarazem niepokonaną dotąd drużynę – Poprad Stary Sącz 3:2.

 

Już w pierwszym secie tarnowianki pokazały, że nie przyjechały do Starego Sącza jedynie rozegrać to spotkanie. Od samego początku na parkiecie toczyła się wyrównana walka, którą siatkarki UKS Jedynki zwyciężyły 25:22. W kolejnym secie nasze zawodniczki wprawdzie przegrały 21:25, jednak trzecia partia ponownie zakończyła się sukcesem tarnowianek 25:22, które tym samym objęły prowadzenie w meczu 2:1. Spotkanie mogło się zakończyć zwycięstwem UKS Jedynki w czterech setach, jednak w końcówce kolejnej partii nasze zawodniczki popełniły błędy, które kosztowały je porażkę 24:26. Tym samym zwycięzcę spotkania miał rozstrzygnąć tie-break. W nim tarnowianki nie miały już sobie równych i po bardzo dobrzej grze UKS Jedynka zwyciężyła 15:11 i tym samym całe spotkanie 3:2. Tym samym tarnowianki zakończyły zmagania grupowe na drugim miejscu, dającym awans do Finału Wojewódzkiego, który rozegrany zostanie w dniach 14-16 lutego w Starym Sączu.

 

 

Poprad Stary Sącz – UKS Jedynka Tarnów 2:3 (22:25, 25:21, 22:25, 26:24, 11:15)

Jedynka: Weronika Wyroba, Joanna Tadel, Izabela Nowak, Natalia Cieśla, Magdalena Sobol, Barbara Gębiś (libero), Justyna Molczyk (libero), Oliwia Sawczak, Katarzyna Mleczko, Klaudia Wrona.