Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Paleo Pogoń Proszowice kolejnym rywalem PKCH PWSZ Tarnów

30.01.2014

Niezwykle pracowicie zapowiada się najbliższy weekend dla zespołów trenujących w naszym klubie. Oczywiście najważniejszym wydarzeniem dla kibiców będzie kolejne spotkanie w ramach II Ligi Kobiet zespołu PKCH PWSZ Tarnów, który podejmować będzie Paleo Pogoń Proszowice. Oprócz tego pojedynku w swoich rozgrywkach ligowych rywalizować również będą nasze juniorki, kadetki i młodziczki.

 

W sobotę o godzinie 18 w hali PWSZ przy ulicy Mickiewicza 8 w Tarnowie (wjazd od ulicy Goldhamera) siatkarki PKCH PWSZ Tarnów podejmować będą Paleo Pogoń Proszowice. Będzie to pojedynek dwóch zespołów sąsiadujących ze sobą w tabeli (tarnowianki są na 5 miejscu, a Pogoń na 4), a co za tym idzie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Przed tym spotkaniem tarnowianki mają jeszcze teoretyczne szanse na awans do play-off. Aby tak się stało, nasze zawodniczki musiałyby wszystkie pozostałe mecze zwyciężyć po 3:0, a właśnie Pogoń musiałaby wszystkie mecze przegrać takim samym stosunkiem setów. Szanse na to są więc minimalne, jednak dopóki istnieje taka możliwość, dopóty należy o nią walczyć. Pierwszy krok w tym kierunku nasze zawodniczki mogą zrobić już w najbliższy weekend pokonując rywalki bez straty seta. Będzie o to jednak niezwykle ciężko. Paleo Pogoń jest to bowiem drużyna, która od kilku lat gra w niemal niezmienionym składzie i co roku uzyskuje bardzo dobre wyniki. W pierwszym spotkaniu w tym sezonie proszowiczanki pokonały nasze zawodniczki 0:3, co najlepiej pokazuje siłę rywalek. W ostatnim spotkaniu tych zespołów rozegranym na towarzyskim turnieju w Tarnowie górą były jednak zawodniczki PKCH PWSZ. Czy i tym razem podopiecznym trenerów Lesława Kędryny i Marka Skrobota uda się zwyciężyć i przedłużyć szanse na awans do play-off? Dowiemy się tego już w najbliższą sobotę, a osiągnięcie celu naszym zawodniczkom z pewnością ułatwi wsparcie ze strony kibiców, na które jak zawsze gorąco liczymy. Oglądanie pojedynku umilać będzie pokaz taneczny w wykonaniu dziewcząt i chłopców z tanecznej grupy hip-hopowej EVE CREW. Serdecznie zapraszamy.

 

Zanim jednak doczekamy się weekendu, już w najbliższy czwartek na parkiecie w Starym Sączu zobaczymy juniorki UKS Jedynki. Starcie z miejscowym Popradem będzie pojedynkiem pierwszej z drugą drużyną w tabeli, jednak spotkanie to ma już tylko prestiżowe znaczenie. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie bowiem awans do Finałów Wojewódzkich, w których rywalizować będą za dwa tygodnie.

 

W sobotę z kolei już VII Turniej Ligowy w obecnym sezonie rozegrają młodziczki UKS Jedynki Tarnów. Będą one rywalizować w Krakowie w turnieju IV Ligi, a za rywalki będą mieć drużyny Radwan Sport Kraków, Bronowianki Kraków i AS Progres Kraków. Oby w starciu z krakowską koalicją to nasze zawodniczki okazały się najlepsze.

 

Niedziela z kolei upłynie pod znakiem rywalizacji w kategorii kadetek. Tym razem obie nasze drużyny swoje turnieje rozgrywać będą na wyjazdach. Jedynka A Tarnów w Gorlicach w turnieju II Ligi spotka się z MKS MOS Wieliczka, Kęczaninem Kęty i miejscowym Ekstrimem A, z kolei Jedynka B w dalekim Chrzanowie rywalizować będzie  Iskrami Grybów, Ogniwem Piwniczna i zespołem PMOS Chrzanów.

 

Wszystkim naszym drużynom życzymy powodzenia.

 

 

Harmonogram spotkań naszych drużyn w najbliższych dniach:

30.01 (czwartek)

g.17:30: Poprad Stary Sącz – UKS Jedynka Tarnów (juniorki)

 

1.02 (sobota)

g.9: VII Turniej Ligowy Młodziczek w Krakowie (IV Liga) z udziałem UKS Jedynka Tarnów

g.18: PKCH PWSZ Tarnów – Paleo Pogoń Proszowice (2 Liga Kobiet)

 

2.02 (niedziela)

g.??: VII Turniej Ligowy Kadetek w Gorlicach (II Liga) z udziałem UKS Jedynki A Tarnów

g.??: VII Turniej Ligowy Kadetek w Chrzanowie (IV Liga) z udziałem UKS Jedynki B Tarnów