Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

AZS UEK ponownie pokonany

26.01.2014

W sobotę siatkarki PKCH PWSZ Tarnów pokonały w wyjazdowym meczu AZS UEK Kraków 3:1 odnosząc już dziewiąte zwycięstwo w obecnym sezonie. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, bowiem w każdym z wygranych setów nasze zawodniczki szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylały dopiero w końcówkach partii.

 

Spotkanie od samego początku nie układało się po myśli tarnowianek. Wprawdzie nasze zawodniczki kilkukrotnie uzyskiwały zdecydowaną przewagę, jednak gospodynie za każdym razem szybko ją odrabiały. W efekcie wynik pierwszego seta rozstrzygał się dopiero w grze na przewagi. Na szczęście tarnowianki w końcówce seta zachowały więcej zimnej krwi, dzięki czemu zwyciężyły tą część meczu 29:27.

Na drugą partię trenerzy naszej drużyny w wyjściowym składzie postanowili wystawić Sylwię Styrkowiec i zmiana ta zdecydowanie okazała się trafiona. Jej udane ataki sprawiły bowiem, że w drugim secie PKCH PWSZ cały czas utrzymywało kilkupunktową przewagę, która ostatecznie pozwoliła zwyciężyć 25:22 doprowadzając do wyniku 2:0 w całym meczu.

Niestety w trzecim secie losy spotkania się odwróciły. Błędy tarnowianek, w połączeniu z lepszą grą AZS UEK sprawiły, że w tej części meczu to gospodynie dyktowały warunki gry. Tarnowianki wprawdzie próbowały odrabiać straty, jednak ich ataki albo były zatrzymywane przez krakowski blok, albo lądowały daleko na aucie. Ostatecznie po słabym secie nasze zawodniczki przegrały 21:25.

Kolejna część meczu także nie rozpoczęła się po myśli naszej drużyny. AZS UEK prowadził już nawet 10:3 i zanosiło się na tie-breaka, jednak w tym momencie na parkiecie pojawiła się Małgorzata Ruszel, która odmieniła losy tej partii. Bardzo dobre przyjęcie w wykonaniu tej zawodniczki oraz trudna zagrywka sprawiły, że PKCH PWSZ zaczęło zdobywać punkty seriami, z kolei rywalki zaczęły popełniać liczne błędy. W efekcie tarnowianki nie tylko szybko odrobiły straty, ale dzięki lepszej grze w końcówce zdołały zwyciężyć tą część meczu 25:20 i tym samym cały pojedynek 3:1. 

 

 

AZS UEK Kraków – PKCH PWSZ Tarnów 1:3 (27:29, 22:25, 25:21, 20:25)

PKCH PWSZ: Sabina Podlasek, Inez Pfeifer, Ewelina Dyrek, Agnieszka Brzezińska, Adrianna Sobczak, Aleksandra Mikołajewska, Izabela Zemełka (libero) oraz Adrianna Lewandowska, Sylwia Styrkowiec, Małgorzata Ruszel, Aleksandra Torbusińska, Barbara Gebiś (libero).