Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Jedynka pokonuje Sandecję i zapewnia sobie awans do Turnieju Finałowego

21.01.2014

Niezwykle cenne zwycięstwo odniosły w niedzielę juniorki UKS Jedynki Tarnów. Podopieczne trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek pokonując we własnej hali Sandecję Nowy Sącz 3:0 zapewniły sobie nie tylko co najmniej drugie miejsce w grupie, ale i awans do Wojewódzkiego Turnieju Finałowego.

 

Tarnowianki świadome stawki oraz żądne rewanżu za porażkę w pierwszej rundzie w Nowym Sączu podeszły do tego spotkania mocno skoncentrowane. Od samego początku to tarnowianki grały zdecydowanie lepiej i cały czas powiększały przewagę. W efekcie tego nasze zawodniczki pierwszego seta wygrały aż 25:12, co dobrze rokowało na dalszą część meczu.

W drugiej partii siatkarkom Jedynki jednak nie grało się już tak łatwo. Przez cały czas trwania seta na parkiecie trwała zacięta i wyrównana walka. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak tarnowianki, które ostatecznie zwyciężyły tą część meczu 26:24.

Gdy na początku trzeciego seta Jedynka ponownie wyszła na prowadzenie z zawodniczek Sandecji uszło powietrze. Nie widząc szans na odniesienie zwycięstwa rywalki zaczęły popełniać liczne błędy, co tylko dodatkowo mobilizowało tarnowianki. Ostatecznie Jedynka zwyciężyła trzeciego seta 25:16 i tym samym wygrała całe spotkanie 3:0.

 

 

UKS Jedynka Tarnów – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (25:12, 26:24, 25:16)

Jedynka: Weronika Wyroba, Joanna Tadel, Izabela Nowak, Natalia Cieśla, Magdalena Sobol, Barbara Gębiś (libero), Justyna Molczyk (libero), Oliwia Sawczak, Katarzyna Mleczko, Gabriela Szablowska, Klaudia Wrona.