Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Pewna wygrana PKCH PWSZ z Dalinem Myślenice

19.01.2014

W sobotę siatkarki PKCH PWSZ Tarnów bez większych problemów pokonały we własnej hali Dalin Myślenice 3:1 (24:26, 25:9, 25:14, 25:19) odnosząc w ten sposób ósme zwycięstwo w obecnym sezonie.

 

Początek spotkania z ostatnią drużyną w tabeli nie ułożył się jednak po myśli tarnowianek. Nasze zawodniczki popełniały bardzo dużą ilość własnych błędów, przez co wynik długo oscylował wokół remisu. W środkowej części tej partii Dalin prowadził już nawet 13:10, jednak w kolejnych akcjach udane ataki Adrianny Lewandowskiej i Sabiny Podlasek sprawiły, że PKCH PWSZ nie tylko odrobiło straty ale i objęło prowadzenie 20:16. Gdy wydawało się, że tarnowianki spokojnie wygrają tego seta błędy w przyjęciu zagrywki sprawiły, że rywalki zdobyły aż 5 punktów z rzędu szybko odrabiając straty. Końcówka tej części gry to walka niemal punkt za punkt zakończona ostatecznie niespodziewanym zwycięstwem Dalinu 26:24.

Podrażnione porażką tarnowianki do kolejnej partii wyszły w pełni zmobilizowane i żądne rewanżu, co od razu przyniosło zamierzony efekt. Po serii aż dziewięciu trudnych udanych zagrywek Aleksandry Mikołajewskiej PKCH PWSZ prowadziło już 9:0. Wprawdzie w kolejnej akcji punkt zdobyły rywalki, jednak kolejna seria punktów, tym razem przy zagrywce Sylwii Styrkowiec sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 17:1! Po takim nokaucie Dalin zdołał jednak się podnieść i dzięki lepszej grze tej drużyny końcówka seta była wyrównana. O odrobieniu tak dużych strat nie mogło jednak być mowy i ta część meczu zakończyła się wynikiem 25:9 dla PKCH PWSZ.

Trzeci set ponownie rozpoczął się od serii udanych zagrywek Aleksandry Mikołajewskiej, po których było już 4:0 dla naszej drużyny. W dalszej części tej partii tarnowianki cały czas powiększały przewagę doprowadzając do wyniku 18:10. Bardzo dobrze w tym fragmencie gry funkcjonował blok naszej drużyny, w czym wyróżniały się Adrianna Sobczak i Ewelina Dyrek. Druga z wymienionych dodatkowo była niemal bezbłędna w ataku, co pozwoliło jej w tym spotkaniu na zdobycie aż 15 punktów. Końcówka seta także należała do naszej drużyny i trzecia partia ponownie zakończyła się pewnym zwycięstwem PKCH PWSZ 25:14.

Kolejna część meczu rozpoczęła się od wyrównanej gry. Tak było do momentu, gdy w polu zagrywki stanęła Sabina Podlasek. Od stanu 5:4 dla Dalinu nasze zawodniczki zdobyły bowiem aż 6 punktów z rzędu ponownie obejmując wysokie prowadzenie. W tym fragmencie gry na parkiecie wyróżniała się przede wszystkim wprowadzona na parkiet w tym secie Inez Pfeifer, z której atakami rywalki kompletnie sobie nie radziły. Gdy w środkowej części tego seta na tablicy wyników widniał rezultat 16:8 dla PKCH PWSZ stało się jasne, że tarnowianki także i tym razem pewnie zwyciężą. Ostatecznie czwarta partia zakończyła się wynikiem 25:19, co dało naszym zawodniczkom wygraną w całym meczu 3:1. Dodajmy jeszcze, że nagrodę dla MVP spotkania otrzymała debiutująca we własnej hali w meczu ligowym Aleksanda Mikołajewska.

 

 

PKCH PWSZ Tarnów – Dalin Myślenice 3:1 (24:26, 25:9, 25:14, 25:19)

PKCH PWSZ: Aleksandra Torbusińska, Adrianna Lewandowska, Ewelina Dyrek, Sabina Podlasek, Agnieszka Brzezińska, Adrianna Sobczak, Izabela Zemełka (libero) oraz Sylwia Styrkowiec, Aleksandra Mikołajewska, Barbara Gębiś (libero), Małgorzata Ruszel, Inez Pfeifer.

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Sabina Podlasek – 16

Ewelina Dyrek – 15

Aleksandra Mikołajewska – 10

 

Punkty zdobyte blokiem – 16

Punkty bezpośrednio z zagrywki – 8

Punkty po błędach przeciwnika – 27