Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

UKS Jedynka pewnym zwycięstwem kończy pierwszą rundę

17.01.2014

W dniu dzisiejszym w ostatnim spotkaniu pierwszej rundy III Ligi Kobiet siatkarki UKS Jedynki Tarnów pewnie pokonały we własnej hali Iskry Grybów 3:0.

 

Już początek spotkania ułożył się po myśli naszej drugiej drużyny, która w pierwszym secie bardzo szybko uzyskała prowadzenie 11:4 i dalszej części tej partii tylko kontrolowała wynik zwyciężając ostatecznie aż 25:13.

Po tak łatwo wygranym secie ciężko było się spodziewać, że w kolejnym zwycięstwo przyjdzie równie prosto. Zdawały się to potwierdzać pierwsze akcje drugiej części meczu, w których drużyny punkty zdobywały niemal naprzemiennie. W środkowej części seta na tablicy wyników widniał rezultat tylko 15:13 dla UKS Jedynki. W tym momencie jednak grające w najmocniejszym składzie tarnowianki wrzuciły drugi bieg. Trudna zagrywka w połączeniu z dobrą grą w obronie sprawiły, że już chwilę później było 23:15 dla naszych zawodniczek. Ostatecznie drugiego seta podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby zwyciężyły 25:17 i tym samym prowadziły w całym spotkaniu już 2:0.

Na trzecią część meczu w tarnowskim zespole w większości wyszły zawodniczki rezerwowe, jednak początkowo nie miało to żadnego wpływu na postawę drużyny. UKS Jedynka prowadziła już nawet 18:8 i wydawało się, że spokojnie zwycięży kolejną partię. Dekoncentracja w szeregach naszej drużyny sprawiła jednak, że rywalki zaczęły odrabiać straty. Gdy w końcówce Iskry doprowadziły do wyniku 23:22 dla UKS Jedynki zrobiło się „gorąco”. Na szczęście tarnowianki zachowały zimną krew i kolejne dwie akcje zakończyły swoimi punktami zwyciężając 25:22.

Tym samym UKS Jedynka Tarnów zakończyła pierwszy etap rozgrywek z czterema zwycięstwami i szansami na zajęcie ósmej pozycji w tabeli (większość spotkań ostatniej kolejki rozegranych zostanie w sobotę).

 

 

UKS Jedynka Tarnów – Iskry Grybów 3:0 (25:13, 25:17, 25:22)

UKS Jedynka: Kosałka Magdalena, Cichoń Monika, Tadel Joanna, Wyroba Weronika, Stolarz Ewa, Cieśla Natalia, Molczyk Justyna (libero), Gębiś Barbara (libero) oraz Sobol Magdalena, Sawczak Oliwia, Mleczko Katarzyna, Nowak Izabela.