Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zwyciężyć za trzy punkty…

16.01.2014

...Taki cel przyświeca siatkarkom PKCH PWSZ Tarnów przez sobotnim spotkaniem z Dalinem Myślenice. Najbliższe rywalki tarnowianek zajmują bowiem ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie jednym zwycięstwem w obecnym sezonie. Po niespodziewanej porażce przed tygodniem w Wieliczce nasze zawodniczki będą więc miały okazję to zrehabilitowania się za tamten mecz. PKCH PWSZ jest zdecydowanym faworytem tego starcia, jednak drużyny z Myślenic z pewnością nie można lekceważyć. Przekonały się o tym siatkarki Developresu V LO Rzeszów, które uległy z tą drużyną po pięciosetowym zaciętym pojedynku. Tarnowianki zapowiadają jednak, że podejdą do tego spotkania w pełni skoncentrowane i po dobrzej grze odniosą pewne, wysokie zwycięstwo. Dlatego zapraszamy wszystkich kibiców siatkówki na pierwszy ligowy pojedynek naszej drużyny w 2014 roku rozgrywany w Tarnowie w hali PWSZ przy ulicy Mickiewicza 8 (wjazd od ulicy Goldhamera). Jego początek zaplanowano na sobotę na godzinę 18. Jednocześnie zachęcamy wszystkich kibiców do gorącego aktywnego dopingu. Pokażmy wszystkim jak potrafi się bawić siatkarska publiczność.

 

Najbliższy weekend obfituje również w inne siatkarskie wydarzenia w naszym mieście. Już w piątek ostatnie spotkanie pierwszej rundy rozgrywek rozegrają siatkarki trzecioligowej UKS Jedynki Tarnów. W pojedynku, który rozpocznie się o godzinie 17:30 w hali I LO podejmować one będą zespół Iskier Grybów. Będzie to spotkanie dwóch zespołów sąsiadujących w tabeli, zatem ciekawej, wyrównanej walki w tym pojedynku nie powinno zabraknąć.

 

Jeszcze większe emocje w hali I Liceum spodziewane są w niedzielę w meczu juniorek UKS Jedynki. Podopieczne trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek podejmować będą Sandecję Nowy Sącz i spotkanie to prawdopodobnie zadecyduje o tym, która z tych drużyn uzyska awans do Finału Wojewódzkiego. W pierwszym pojedynku tych drużyn w Nowym Sączu górą była Sandecja, która zwyciężyła 3:0. Liczymy więc na udany rewanż w wykonaniu naszych zawodniczek. Początek tego spotkania o godzinie 12.

 

Nieco w tle tych wydarzeń swój VI Turniej Ligowy rozegrają młodziczki UKS Jedynki. W zawodach rozgrywanych w niedzielę w Starym Sączu rywalizować one będą z miejscowym Popradem, Bronowianką Kraków oraz Ogniwem Piwniczna.

 

 

Terminy spotkań naszych drużyn w najbliższy weekend:

17.01. (piątek)

g. 17.30: UKS Jedynka Tarnów – Iskry Grybów (III Liga Kobiet)

 

18.01. (sobota)

g. 18: PKCH PWSZ Tarnów – Dalin Myślenice (II Liga Kobiet)

 

19.01. (niedziela)

g. 10: VI Turniej Ligowy Młodziczek w Starym Sączu (IV Liga) z udziałem UKS Jedynka Tarnów

g. 12: UKS Jedynka Tarnów – Sandecja Nowy Sącz (Juniorki)