Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Niespodziewana przegrana w Wieliczce

12.01.2014

Niemiłą niespodziankę w dniu wczorajszym sprawiły swoim kibicom siatkarki PKCH PWSZ Tarnów. Podopieczne trenerów Lesława Kędryny i Marka Skrobota uległy w Wieliczce miejscowemu Powiatowemu Parkowi Rozwoju 1:3.

 

Pierwszy set tego spotkania niczym nie zapowiadał tego co miało nastąpić w dalszej części meczu. Tarnowianki niemal od samego początku prowadziły, a po serii punktów przy zagrywce Adrianny Sobczak nasza drużyna wygrywała aż 17:8. W tej części meczu po stronie PKCH PWSZ bardzo dobrze funkcjonował blok, skuteczna w ataku była Adrianna Lewandowska, a Aleksandra Mikołajewska bardzo dobrze radziła sobie z kierowaniem grą całej drużyny. Wprawdzie w końcówce seta PPR Wieliczka odrobił część strat, jednak pierwsza partia zakończyła się pewną wygraną naszych dziewczyn 25:20.

Niestety od drugiego seta sytuacja na boisku uległa zmianie. Już na początku tej partii gospodynie szybko uzyskały prowadzenie 5:0. Wprawdzie PKCH PWSZ te straty jeszcze odrobiło i na tablicy wyników pojawił się rezultat 9:8 dla tarnowianek, jednak chwię później kolejna seria punktowa rywalek ponownie dała im wysokie prowadzenie 14:9. W tym fragmencie gry nasze zawodniczki miały bardzo duże problemy z grą a ataku. Zagrania tarnowianek albo odbijały się od szczelnego bloku rywalek, albo lądowały daleko poza boiskiem. W efekcie przewaga PPR-u Wieliczka cały czas rosła i ostatecznie wyniosła aż 10 punktów. Gospodynie wygrały bowiem tego seta 25:15.

Nadzieję na lepszą grę naszej drużyny mogliśmy mieć po początku trzeciej partii, w której PKCH PWSZ szybko uzyskało prowadzenie 3:0 i 6:3. Niestety był to tylko chwilowy zryw naszych zawodniczek, gdyż chwilę później po kolejnych punktach zdobywanych seriami przez rywalki było już 13:9 dla PPR Wieliczki. Od tego momentu gospodynie spokojnie kontrolowały już przebieg gry koncentrując się na zdobywaniu punktów przy zagrywce naszej drużyny, w efekcie czego trzeci set zakończył się wygraną siatkarek z Wieliczki 25:18.

Kolejna i zarazem ostatnia partia tego meczu miała niestety podobny przebieg do wcześniejszych. Do wyniku 5:5 gra była wyrównana, jednak błędy tarnowianek oraz konsekwentna gra gospodyń sprawiły, że PPR od tego momentu zdobył aż 7 punktów z rzędu wychodząc na prowadzenie 12:5. Tarnowianki próbowały jeszcze odrabiać straty, jednak tego dnia nie wychodziło im praktycznie nic. Ostatecznie PPR Wieliczka wygrał czwartego seta aż 25:14 zapewniając sobie w ten sposób zwycięstwo w całym meczu.

 

 

PPR Wieliczka – PKCH PWSZ Tarnów 3:1 (20:25, 25:15, 25:18, 25:14)

PKCH PWSZ: Aleksandra Mikołajewska, Adrianna Lewandowska, Ewelina Dyrek, Sabina Podlasek (kapitan), Agnieszka Brzezińska, Adrianna Sobczak, Izabela Zemełka (libero) oraz Sylwia Styrkowiec, Aleksandra Torbusińska, Małgorzata Ruszel, Inez Pfeifer, Weronika Wyroba.

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Adrianna Lewandowska – 14

Sabina Podlasek – 13

Adrianna Sobczak – 7

 

Punkty uzyskane blokiem – 9

Punkty bezpośrednio z zagrywki – 4

Punkty po błędach przeciwnika – 22