Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

II Liga wznawia rozgrywki w 2014 roku

09.01.2014

W najbliższy weekend po raz pierwszy w 2014 roku na ligowe parkiety wyjdą siatkarki występujące w rozgrywkach II Ligi Kobiet. PKCH PWSZ Tarnów w sobotę na wyjeździe zmierzy się z drużyną PPR Wieliczka. Faworytkami tego spotkania są tarnowianki, jednak o zwycięstwo z pewnością nie będzie łatwo. Wprawdzie gospodynie sobotniego starcia w tabeli zajmują dopiero ósme miejsce z zaledwie trzema zwycięstwami, jednak nie od dziś wiadomo, że w Wieliczce zespołom przyjezdnym gra się bardzo ciężko. Pamiętać również należy, że w czasie przerwy świąteczno-noworocznej nasze zawodniczki miały długą przerwę w treningach i niewiadomym jest forma, w jakiej w chwili obecnej znajdują się tarnowianki. Mimo to wierzymy, że PKCH PWSZ Tarnów stanie na wysokości zadania i po dobrej grze odniesie kolejne pewne zwycięstwo, które przybliży nasz zespół do awansu do fazy play-off. Początek tego starcia w sobotę o godzinie 18 w hali Solne Miasto w Wieliczce.

 

W najbliższą sobotę po świątecznej przerwie rozgrywki wznawia także III Liga Kobiet, w której występuje nasza druga drużyna seniorek, a więc UKS Jedynka Tarnów. Podopieczne trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek w przedostatniej kolejce pierwszej rundy udadzą się do Bobowej na mecz z miejscowym Podkarpaciem. W spotkaniu tym liczymy na zwycięstwo naszej drużyny, gdyż rywalki zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli.

 

Najbliższa niedziela z kolei upłynie w naszym klubie pod znakiem rozgrywek kadetek, a to za sprawą faktu, że obie nasze drużyny w tej kategorii wiekowej swoje mecze rozgrywać będą w Tarnowie. Jedynka A Tarnów od godziny 10 w hali I LO rozgrywać będzie Turniej III Ligi, w którym rywalizować będzie z Iskrami Grybów i Ekstrimem A Gorlice, z kolei Jedynka B od godziny 11 w hali Szkoły Podstawowej Nr 1 podejmować będzie drużyny Salosu Piast Kraków i Ekstrimu B Gorlice. Na wszystkie spotkania serdecznie zapraszamy.

 

 

Poniżej rozkład spotkań naszych drużyn na najbliższy weekend:

 

Sobota (11.01.2014)

g. 17.30: Podkarpacie Bobowa – UKS Jedynka Tarnów (III Liga Siatkarek)

g. 18: PPR Wieliczka – PKCH PWSZ Tarnów (II Liga Siatkarek)

 

Niedziela (12.01.2014)

g. 10: V Turniej Ligowy Kadetek w Tarnowie - hala I LO (III Liga) z udziałem UKS Jedynki A Tarnów

g. 11: V Turniej Ligowy Kadetek w Tarnowie – hala SP1 (V Liga) z udziałem UKS Jedynki B Tarnów