Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Trzecie miejsce PKCH PWSZ na mocno obsadzonym turnieju w Krakowie

30.12.2013

W poświąteczny weekend siatkarki PKCH PWSZ Tarnów wzięły udział w bardzo mocno obsadzonym Turnieju o Puchar Prezesa Bronowianki Kraków. Nasze zawodniczki przystąpiły do rywalizacji niemal prosto od świątecznego stołu, gdyż wcześniej, po przewie świątecznej, nie miały okazji nawet wspólnie potrenować. Mimo to nasze zawodniczki mogą być zadowolone ze swojej postawy, gdyż jako najniżej notowana drużyna spośród całej stawki zajęły w rywalizacji trzecie miejsce.

Tarnowianki turniej rozpoczęły od porażki z występującą w 1. Lidze krakowską Wisłą 0:3. W kolejnym meczu nasze zawodniczki zmierzyły się z gospodarzem – Bronowianką Kraków, z którą po zaciętym meczu przegrały 1:3. Przypomnijmy, że w meczu ligowym tarnowianki przegrały z tą drużyną we własnej hali 0:3.

Niezwykle emocjonujący przebieg miał ostatni mecz naszej drużyny na tym turnieju, w którym PKCH PWSZ Tarnów zmierzyło się z Pogonią Proszowice. Po pięciosetowej walce lepsze okazały się w nim tarnowianki, które zwyciężyły tie-breaka 15:8. Tym samym nasze zawodniczki zakończyły rywalizację z jedną wygraną i dwoma porażkami.

 

Turniej ten był także pierwszą okazją do zobaczenia na parkiecie w barwach naszej drużyny nowej rozgrywającej – Aleksandry Mikołajewskiej. Pochodząca a Malborka zawodniczka, absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, mająca w swoim siatkarskim CV między innymi występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski dołączyła do drużyny w ostatnich dniach przed świętami i po spełnieniu wszystkich formalności w PZPS stanie się pełnoprawną zawodniczką naszej drużyny. Życzymy powodzenia i samych sukcesów osiąganych z PKCH PWSZ Tarnów.

 

 

Wyniki spotkań naszej drużyny na turnieju w Krakowie:

Wisła Kraków - PKCh PWSZ Tarnów 3:0 (25:16, 25:12, 25:23)

Bronowianka - PKCh PWSZ Tarnów 3:1 (22:25, 25:20, 25:23, 25:23)

Paleo Proszowice - PKCh PWSZ Tarnów 2:3 (23:25, 25:14, 15:25, 25:23, 8:15)