Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Nieudany tydzień kadetek

18.12.2013

W niedzielę i w środę swoje IV Turnieje Ligowe rozegrały oba zespoły kadetek UKS Jedynki Tarnów. Niestety żadna z naszych drużyn nie może być zadowolona ze swojego występu. Jedynka A w turnieju rozgrywanym we własnej hali nie zdołała bowiem awansować do II Ligi, z kolei Jedynka B po dwóch porażkach zanotowała spadek do V Ligi.

 

Środowy turniej kadetek Jedynki A Tarnów rozpoczął się dla naszych zawodniczek bardzo dobrze. W pojedynku z Sandecją Nowy Sącz podopieczne trener Beaty Wyroby zdecydowanie przeważały przez całe spotkanie i w efekcie pewnie zwyciężyły 3:0. Nic nie zapowiadało, że tarnowianki będą mieć jakiekolwiek problemy ze zwycięstwem w całym turnieju. Do swojego drugiego pojedynku przeciwko zespołowi AS Progres Kraków, po meczu przerwy, na parkiet wyszła jednak zupełnie inna drużyna Jedynki A. Nasze zawodniczki grały bardzo nieporadnie popełniając bardzo dużą ilość własnych błędów. Mimo to tarnowianki nawiązywały wyrównaną walkę z rywalkami. Niestety w końcówkach setów naszej drużynie przytrafiały się przestoje, które sprawiały, że kolejne partie kończyły się zwycięstwami krakowianek. Ostatecznie AS Progres zwyciężył 3:0 i tym samym to krakowianki wywalczyły awans do II Ligi.

 

Jedynka A Tarnów – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (25:17, 27:25, 25:13)

Sandecja Nowy Sącz – AS Progres Kraków 1:3

Jedynka A Tarnów – AS Progres Kraków 0:3 (24:26, 19:25, 20:25)

 

Końcowa kolejność turnieju:

1. AS Progres Kraków

2. Jedynka A Tarnów

3. Sandecja Nowy Sącz

 

Jedynka A Tarnów: Justyna Molczyk, Karolina Mucha, Anna Chwistek, Katarzyna Mleczko, Natalia Rak, Emilia Bogacz, Patrycja Kara, Natalia Cieśla, Joanna Obal, Karolina Tyrka, Wiktoria Miszczuk.

 

 

 

Wcześniej, bo już w niedzielę swój turniej ligowy rozegrały kadetki Jedynki B Tarnów. Niestety nasze zawodniczki w Bobowej nie zdołały zwyciężyć choćby jednego seta, zarówno w pojedynku z miejscowym Podkarpaciem, jak i w meczu przeciwko Ekstrimowi A Gorlice. Tym samym tarnowianki zajmując trzecie miejsce zanotowały spadek do niższej ligi.

 

Jedynka B Tarnów – Podkarpacie Bobowa 0:3

Jedynka B Tarnów – Ekstrim A Gorlice 0:3

Podkarpacie Bobowa – Ekstrim A Gorlice 2:3

 

Końcowa kolejność turnieju:

1. Ekstrim A Gorlice

2. Podkarpacie Bobowa

3. Jedynka B Tarnów