Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

00.00.0000

Miniony weekend był niezwykle udany dla siatkarek PKCH PWSZ Tarnów. Podopieczne trenera Bogdana Dudka w sobotę pewnie wygrały towarzyski turniej w Nowym Sączu, a dzień później w podobnych zawodach we własnej hali zajęły drugie miejsce ulegając tylko Pogoni Proszowice.

 

W sobotnim turnieju tarnowianki rywalizowały z zespołami Sandecji Nowy Sącz oraz słowackim Oktanem Kezmarok. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym do trzech wygranych setów. Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów w obu swoich spotkaniach okazały się bezkonkurencyjne pewnie zwyciężając po 3:0. Warto odnotować, że zarówno w meczu z Sandecją, jak i występującym w ekstraklasie słowackiej zespołem z Kezmaroka w barwach tarnowskiej drużyny na parkiecie pojawiła się juniorka UKS Jedynki i uczennica I Liceum Ogólnokształcącego - Weronika Wyroba.

 

Mimo pewnego zwycięstwa w sobotnim turnieju siatkarki PKCH PWSZ Tarnów nie miały wiele czasu na odpoczynek, gdyż już dzień później we własnej rozgrywały kolejny turniej przedsezonowy. Oprócz naszych zawodniczek brały w nim udział zespoły Sandecji Nowy Sącz oraz Pogoni Proszowice.

W pierwszym spotkaniu tarnowianki spotkały się z zespołem z Nowego Sącza. Już od pierwszej piłki widać było, że sądeczanki są żądne rewanżu za dotkliwą porażkę dzień wcześniej. Niespodziewanie w pierwszym secie to właśnie one od samego początku miały kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do końca zwyciężając tą partię 25:22. W drugim secie tarnowianki zagrały jednak zdecydowanie lepiej, w czym duża zasługa Alicji Leszek. Między innymi jej udane bloki oraz ataki ze środka sprawiły, że PKCH PWSZ wygrała tą część meczu aż 25:16. Trzeci set również długo układał się po myśli naszej drużyny. Tarnowianki prowadziły w nim już nawet 11:5, jednak od stanu 16:13 dla naszego zespołu, aż 6 kolejnych akcji punktami zakończyły przyjezdne. Wypracowaną w ten sposób przewagę Sandecja utrzymała do końca tego seta zwyciężając 25:20. PKCH PWSZ Tarnów mimo iż przegrywała 1:2 nie zamierzała się poddawać. Czwarty set długo jednak był wyrównany. Dopiero w jego końcówce ponownie zaczął funkcjonować blok  w naszej drużynie, co pozwoliło tarnowiankom na uzyskanie przewagi. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się zwycięstwem PKCH PWSZ 25:21 i o wyniku meczu rozstrzygnąć miał tie-break. W nim nie do zatrzymania okazała się Sabina Podlasek, która szczególnie w pierwszej części dodatkowego seta raz za razem zdobywała punkty po udanych atakach lub bezpośrednio z zagrywki. Mimo to Sandecja miała jeszcze szansę na zwycięstwo, jednak w decydujących akcjach drużyna z Nowego Sącza nie potrafiła zdobyć punktu, w efekcie czego to PKCH PWSZ wygrała tie-breaka 15:12 i cały mecz 3:2.

W drugim spotkaniu turnieju wielkich emocji nie było. Pogoń Proszowice pewnie pokonała 3:0 zmęczony pięciosetową walką zespół Sandecji i o zwycięstwie w całej rywalizacji zadecydować miał mecz Pogoni z PKCH PWSZ Tarnów.

Tarnowianki udanie rozpoczęły to starcie. Wprawdzie Pogoń jeszcze przy stanie 10:9 prowadziła, jednak kolejnych 7 punktów padło łupem PKCH PWSZ. Nasza drużyna spokojnie kontrolowała wydarzenia na parkiecie do wyniku 23:17. W tym momencie błędy siatkarek z Tarnowa w obronie sprawiły, że Pogoń zaczęła odrabiać straty. Gdy proszowianki zmniejszyły straty do zaledwie jednego punktu na boisku zrobiło się bardzo nerwowo. Zimną krew zachowała jednak rozgrywająca PKCH PWSZ Małgorzata Młocek, która udaną kiwką zakończyła pierwszego seta. Druga część meczu również rozpoczęła się pomyślnie dla tarnowianek, które prowadziły już 5:2. Ponownie skutecznie w ataku grała Sabina Podlasek, z kolei na pozycji środkowych dobrze radziły sobie Alicja Leszek i Małgorzata Hajduk. Niestety nie pierwszy raz na tym turnieju tarnowiankom po udanym początku seta później przytrafił się przestój w grze. Wykorzystały to przyjezdne wychodząc na prowadzenie i ostatecznie zwyciężając seta 25:22. W kolejnych dwóch partiach ponownie lepsze okazywały się siatkarki Pogoni Proszowice, które zarówno trzeciego seta, jak i czwartego zwyciężyły po 25:22 i tym samym to one wygrały całe spotkanie 3:1.

PKCH PWSZ Tarnów ostatecznie rywalizację zakończyła na drugim miejscu, a najlepszą zawodniczką w naszej drużynie wybrana została Alicja Leszek.

 

Wyniki turnieju:

PKCH PWSZ Tarnów - Sandecja Nowy Sącz 3:2 (22:25, 25:16, 20:25, 25:21)

Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Proszowice 0:3

PKCH PWSZ Tarnów - Pogoń Proszowice 1:3 (25:23, 22:25, 22:25, 22:25)

 

Końcowa kolejność turnieju:

1. Pogoń Proszowice (2zw, 0por)

2. PKCH PWSZ Tarnów (1zw, 1por)

3. Sandecja Nowy Sącz (0zw, 2por)

 

Tymi występami tarnowianki zakończyły przedsezonowe sparingi. Teraz zawodniczki czeka tygodniowa przerwa, by już w najbliższą sobotę rozegrać pierwsze spotkanie ligowe. Przypomnijmy PKCH PWSZ Tarnów ligowe zmagania rozpocznie od pojedynku we własnej hali z PWSZ Karpatami Krosno. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 18.