Trzecioligowa Jedynka tym razem z porażką

16.12.2013

W sobotę siatkarki trzecioligowej drużyny Jedynki Tarnów podejmowały we własnej hali siatkarki Salosu RP Kraków. Niestety nasze zawodniczki mimo zaciętej walki uległy rywalkom 0:3 i tym samym doznały kolejnej porażki w obecnym sezonie.

Tarnowianki słabo rozpoczęły to spotkanie, przez co mające przewagę warunków fizycznych rywalki bardzo szybko uzyskały wysoką przewagę. Krakowianki prowadziły już 20:12, jednak ambitna postawa naszych zawodniczek w końcówce seta pozwoliła częściowo odrobić straty i pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych tylko 25:20.

Lepszą grę tarnowianki kontynuowały w kolejnej części meczu, przez co gra w niej była cały czas wyrównana, a wynik oscylował wokół remisu. Gdy w końcówce na tablicy wyników widniał rezultat 24:24 pewnym było, że losy seta rozstrzygną się w grze na przewagi. Niestety ostatecznie w po ładnej walce lepszy okazał się w nim także Salos RP, który zwyciężył 28:26.

W trzeciej partii zawodniczki Jedynki także starały się nawiązać walkę z rywalkami, jednak widząc szansę na zwycięstwo 3:0 siatkarki z Krakowa od początku seta nieznacznie przeważały. Ostatecznie Salos RP i tą część meczu zakończył swoją wygraną 25:19 i tym samym przypieczętował swój sukces w całym meczu.

W tym miejscu należy wspomnieć, że od kilku spotkań trzecioligowa drużyna Jedynki, podobnie jak występująca w II Lidze drużyna PKCH PWSZ Tarnów gra bez młodej i bardzo ambitnej Barbary Gębiś, którą ze względu na kontuzję kolana czeka zabieg operacyjny. Wspólnie z całą drużyną i sztabem szkoleniowym życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia i z niecierpliwością oczekujemy na jej rychły powrót na siatkarski parkiet.

UKS Jedynka Tarnów – Salos RP Kraków 0:3 (20:25, 26:28, 19:25)

Jedynka: Ewa Stolarz, Magdalena Kosałka, Weronika Wyroba , Natalia Cieśla, Monika Cichoń, Joanna Tadel, Justyna Molczyk (libero), Natalia Sajdak (libero), Oliwia Sawczak, Magdalena Sobol, Klaudia Wrona, Katarzyna Mleczko.